Zmarszczki pod oczami – skąd się biorą?

Skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa. Ma ledwie pół milimetra grubości i jest pozbawiona tkanki tłuszczowej, przez co włókna, które ją tworzą są bardzo cienkie i słabe. Nic więc dziwnego, że często na jej powierzchni pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia, a w wyniku niewłaściwej pielęgnacji, wokół oczu tworzą się zmarszczki. Co najczęściej wpływa na powstawanie w tym miejscu zmarszczek? Stosowanie niewłaściwych kremów, smarowanie skóry specyfikami w nieodpowiedni sposób, pozostawianie na noc niezmytego makijażu, a także częsta ekspozycja skóry na słońce.

Z kolei za powstawanie zmarszczek mimicznych odpowiadają mimika twarzy, częste uśmiechy oraz różnego rodzaju grymasy. O odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu warto zadbać już po ukończeniu 25 roku życia. W przeciwnym razie, szybko pojawią się kurze łapki, a do tej pory słabo widoczne zmarszczki mimiczne będą się stopniowo pogłębiać. Jak pozbyć się wczesnych zmarszczek pod oczami? Warto stosować kremy z filtrem i nosić okulary przeciwsłoneczne – to najlepsza ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami?

Wśród najpopularniejszych sposobów na zmarszczki pod oczami, bezapelacyjny prym wiodą kremy. Warto wybierać specyfiki o lekkiej konsystencji i wielu składnikach odżywczych w składzie. Na zmarszczki wokół oczu pozytywne działanie wykazują produkty, które zawierają alantoinę, ekstrakt z aloesu, zieloną herbatę oraz panthenol. Natomiast odpowiednie nawilżenie zapewnią specyfiki na bazie kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Kurzych łapek pomogą pozbyć się kremy bogate w witaminę A, E, C i koenzym Q10.

Do najczęściej stosowanego domowego sposobu na zmarszczki pod oczami, należy maseczka z ogórka. Jej wykonanie jest banalnie proste. Wystarczy położyć na powiekach po plasterku ogórka i pozostawić go tam na ok. 10 minut. Sok z ogórka skutecznie wygładza kurze łapki i zmniejsza zmarszczki pod oczami. Innym, równie skutecznym sposobem na zmarszczki wokół oczu jest maseczka z oliwy z oliwek i soku z cytryny. Oprócz domowych sposobów, można skorzystać również z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, takich jak chociażby bezinwazyjny lifting, który bez wątpienia należy do najskuteczniejszego sposobu na zmarszczki pod oczami.

Bezinwazyjny lifting skóry – sposób na zmarszczki pod oczami

Lifting skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, którego celem jest pobudzenie skóry do regeneracji i skuteczne przeciwdziałanie zachodzącym na jej powierzchni procesom starzenia. Pozwala nie tylko usunąć zmarszczki pod oczami, ale też kurze łapki. W profesjonalnych salonach kosmetycznych, takich jak Jean Louis David, lifting skóry jest przeprowadzany przy użyciu urządzenia Reaction: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/lifting-bezinwazyjny-reaction/, co powoduje, że zabieg jest w pełni bezinwazyjny.

Cała procedura opiera się na napinaniu, ujędrnianiu i konturowaniu skóry. Dodatkowo, skutecznie wpływa na redukcję zmarszczek i modelowanie owalu twarzy. To jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się zmarszczek pod oczami. Jak przebiega lifting skóry? Fałd skórny najpierw uchwytywany jest za pomocą dwóch elektrod, a następnie poddawany działaniu fali radiowej o różnej częstotliwości. Skutkiem takiego procesu jest gwałtowny wzrost temperatury tkanek, które tym samym zostają pobudzone do produkcji kolagenu – składnika, który odpowiada za zdrowy i młody wygląd skóry.

Usuwanie zmarszczek – efekty liftingu

Głównym efektem liftingu twarzy jest usunięcie zmarszczek i bruzd z powierzchni czoła, brwi, powiek i podbródka. Dzięki temu, skóra odzyskuje utraconą elastyczność, jędrność oraz zdrowy koloryt. Lifting dogłębnie regeneruje i poprawia zniszczoną strukturę skóry. To idealny zabieg dla osób, którym zależy na podkreśleniu owalu twarzy, wyeksponowaniu linii żuchwy czy podniesieniu opadających policzków lub podbródka. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast po jego przeprowadzeniu, natomiast ostateczny efekt widać po upływie ok. sześciu miesięcy.

Zabieg na zmarszczki pod oczami – jak się do niego przygotować?

Do zabiegu usuwania zmarszczek pod oczami, należy odpowiednio się przygotować. Pewnych procedur trzeba przestrzegać już blisko miesiąc przed planowanym zabiegiem. 3-4 tygodnie przed liftingiem nie wolno stosować metod depilacji, które usuwają włosy razem z cebulkami, chodzi o depilator, wosk, pęsety, kremy, itp. Lepiej też zrezygnować ze stosowania specyfików, w których składzie można znaleźć retinol, witaminę C, kwasy owocowe oraz wszelkiego rodzaju substancje światłouczulające. W tym okresie, nie należy się opalać, zarówno w sposób naturalny, jak i w solarium.

Na tydzień przed liftingiem nie wolno złuszczać skóry w miejscach, które będą poddane zabiegowi. Należy zadbać o to, by skóra była odpowiednio nawilżona i w pełni zregenerowana. W dniu zabiegu dobrze jest dokładnie oczyścić skórę i pozbyć się zbędnych włosków. Lepiej nie stosować balsamów, kremów czy maści, by uniknąć podrażnienia.

Stopniowe starzenie skóry to proces nieunikniony, który czeka każdego. Warz z wiekiem, na skórze będzie przybywać kurzych łapek i zmarszczek pod oczami. Jednak jest wiele sposobów na to, by na długo zachować zdrowy i piękny wygląd skóry. Jednym z nich jest bezinwazyjny lifting, który pozwala raz na zawsze rozprawić się ze zmarszczkami wokół oczu i przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.

Artykuł sponsorowany