Zima dla wielu osób jest ulubioną porą roku, podczas której mogą beztrosko oddawać się całodziennym szaleństwom na stoku czy długim spacerom w niecodziennej, bajkowej scenerii. Niestety, panujące zimą warunki atmosferyczne są prawdziwym wyzwaniem dla naszej skóry, więc jeśli w tym czasie nie zapewnimy jej odpowiedniej ochrony i pielęgnacji, na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Dlaczego zimowa pielęgnacja jest tak istotna?

W ciągu kilku zimowych miesięcy skóra poddawana jest działaniu bardzo niskich temperatur, szczypiącego mrozu i przeszywającego wiatru. Nie bez znaczenia pozostaje również właściwie bezustanne przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza zazwyczaj jest zbyt niska. Nie dziwi zatem fakt, że nawet niesprawiająca na co dzień problemów cera, może zacząć się buntować.

Na początku skóra może zareagować przesuszeniem, spowodowanym utratą wilgoci, lipidów i składników nawilżających, które w rezultacie może doprowadzić do łuszczenia się, czym głównie zagrożone są osoby posiadające cerę suchą i wrażliwą. W związku z tym szczególna wartość zimowej ochrony skóry nie powinna budzić żadnych wątpliwości.

Po pierwsze nawilżanie

Sucha skóra twarzy jest niezwykle wymagająca w zakresie pielęgnacji, więc zimą jej potrzeby stają się niekiedy jeszcze większe. Aby nasza cera nie cierpiała z powodu skutków ubocznych niskich temperatur, musimy jej zapewnić odpowiednie nawilżenie przy pomocy starannie wybranego produktu. W tym celu najlepiej sięgnąć po dostępne jedynie w aptekach dermokosmetyki, takie jak Physiogel, wyróżniające się bardzo wysoką jakością.

Dodatkowe zimowe wzmocnienie

W składzie kremu nawilżającego, spełniającego zimowe wymagania suchej skóry, znajdziemy również trójglicerydy i skwalen, odbudowujące płaszcz lipidowy, glicerol, posiadający właściwości umożliwiające wiązanie wody w naskórku, a ponadto, zwiększające elastyczność, sterole i ceramidy. Aby dodatkowo nie podrażniać przesuszonej cery, większość dermokosmetyków jest pozbawiona substancji zapachowych, konserwantów i barwników.

Zimą nasza cera wymaga szczególnej pielęgnacji, przy czym sucha skóra twarzy poprzeczkę oczekiwań stawia wyjątkowo wysoko. Jednak stosując odpowiednio dobrane produkty nawilżające, jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić szeroki wachlarz jej potrzeb, a nasze starania zostaną wynagrodzone piękną i zdrową cerą, pełną naturalnego blasku nawet w najmroźniejszy zimowy dzień.