Jakich zapachów szukamy wiosną?

Wiosenne zapachy jakich poszukujemy często mają kwiatowy lub owocowy, lekki charakter. Po długiej i męczącej zimie, wybieramy odświeżające nuty zapachowe, które w subtelny sposób rozwijają się w ciągu dnia. Warto zwracać uwagę na składniki takie jak jaśmin, bardzo kobiecy i otulający, piwonię o świeżym charakterze czy irys lub różę, nadające zapachom ciepła i słodyczy.

Wiosną można też postawić na zapachy o nieco bardziej zdecydowanym charakterze. Perfumy podkręcą ambra, piżmo, drzewo sandałowe czy cedr.

Wybierając konkretne perfumy często poszukujemy tak naprawdę zapachowej wizytówki. Dobrym pomysłem jest więc też wypróbowanie zapachu, który ma nietypowe akordy. Takimi wiosennymi, intrygującymi nutami mogą być na przykład konwalia, palo santo, sól morska.

Wiele pięknych, klasycznych już zapachów znajduje się w ofercie marki Estée Lauder. Warto na własnej skórze przekonać się o tym jaka kompozycja będzie najbardziej wyrażać naszą osobowość.

Wiosenne zapachy od Estée Lauder

Zapachem, który od samego pojawienia się na rynku zyskał status kultowego jest Modern Muse. To kompozycja nieoczywista. Z jednej strony dominują tu kwiatowe nuty, z drugiej, pojawiają się drzewne, nieco cięższe akordy.

Nutą główną jest mandarynka, dodająca świeżości i wiosenne lekkości. Akordy cytrusowe w perfumach zawsze działają orzeźwiająco i sprawiają, że zapach nabiera młodzieńczości. Nuty serca w Modern Muse to jaśmin wielkolistny, lilia, płatki kwiatów, tuberoza, wiciokrzew oraz chiński jaśmin. Dwa gatunki jaśminu sprawiają, że kompozycja ma ciepły, kobiecy charakter, z kolei tuberoza dodaje zapachowi zmysłowości oraz tajemniczości. Całość podbijają nuty bazy – liść paczuli, madagaskarska wanilia, akordy drzewne, paczula, piżmo i bursztyn.

Modern Muse to zapach niezwykle wyrafinowany, o silnej kobiecej energii. Będzie idealny na wiosnę z uwagi na wybijające się w nim nuty kwiatowo – owocowe.

Innym ciekawym zapachem od marki Estée Lauder jest Pleasures. Ta kompozycja urzeka delikatnością, jest niezwykle energetyczna. Zielono – kwiatowe akordy przeplatają się tu z orientalno – korzennymi nutami.

Wśród nut głównych znajdziemy fiołek, frezję, liść fiołka, nuty zielone, różowy pieprz, tuberozę, czerwone jagody. To ciekawe zestawienie sprawia, że Pleasures to zapach wyjątkowy, będący doskonałą wizytówką noszącej go osoby. Nuty serca – geranium, jaśmin, karo karounde, konwalia, lilia, piwonia i róża, czynią perfumy prawdziwą kwiatową eksplozją aromatów. To zestawienie akordów tworzy kompozycję jednocześnie delikatną, ale też otulającą słodyczą. Nuty bazy to z kolei drzewo sandałowe, paczula, piżmo i cedr. Odpowiadają one za orientalny charakter zapachu.

Perfumy na wiosnę nie muszą być typowe, często kompozycje zapachowe na pierwsze, cieplejsze dni znacznie wykraczają poza kwiatowe akordy. Warto szukać zapachów, które wyróżniają się tajemniczością, projekcją, w których kwiaty zestawiono z innymi nutami, sprawiającymi, że całość kompozycji jest nieoczywista i zapada w pamięć.