Choć panowie niezaprzeczalnie dbają o siebie coraz bardziej, wciąż pokutuje pogląd, że do pielęgnacji włosów używają pierwszego lepszego szamponu, a do stylizacji najtańszego żelu z pobliskiego kiosku. Tymczasem męski włos, choć z natury mocniejszy niż kobiecy, potrzebuje nie mniej uważnej pielęgnacji.

Czym myć?

Oczywiście szamponem, ale najlepszy będzie ten skierowany specjalnie dla mężczyzn. To, jak funkcjonuje męska skóra, także głowy, zależy od męskich hormonów płciowych. Między innymi to one odpowiedzialne są za łysienie. I choć często mężczyzna nie ma na ten stan wpływu, zdarza się, że utrata włosów spowodowana jest łojotokiem i łupieżem. Dlatego tak ważne jest dobranie właściwego kosmetyku, który przy regularnym stosowaniu dokładnie oczyści skórę głowy. Dodatkowo można wybrać szampon ze składnikami, które pobudzają porost włosów.

Czym pielęgnować?

Mężczyzna zazwyczaj używa jedynie szamponu lub nawet preparatu typu żel pod prysznic i szampon w jednym. Okazjonalnie, np. na siłowni, jest to rozwiązanie wygodne. Ale krótkie męskie fryzury nie zwalniają panów z obowiązku pielęgnacji. Wzmacniające kosmetyki do włosów L’Oreal z serii Elseve Arginine Resist dla mężczyzn zadbają o to, aby pasma były piękne, zdrowe i widocznie gęstsze. Dzięki odżywkom i innym preparatom pielęgnacyjnym, włosy staną się miękkie i miłe w dotyku.

Czym stylizować?

W stylizacji nie jest ważny jedynie stopień utrwalenia i rodzaj produktu. Nie mniej istotne są też jego składniki. Nowoczesne kosmetyki do włosówprócz pomocy w uzyskaniu pożądanego rezultatu, zapewniają także ochronę i pielęgnację, np. przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo jeśli w trakcie stylizacji stosowane jest jakieś źródło ciepła, takie jak np. suszarka, termoochronne właściwości kosmetyków uchronią włosy przed przesuszeniem i uszkodzeniem.

Wszystko z umiarem

O włosy trzeba odpowiednio dbać i pielęgnować je tak, by jak najdłużej były zdrowe i gęste. Pamiętać jednak należy, że nie da się ich odżywić na zapas. Nadmiar kosmetyków do włosów, szczególnie odżywki aplikowanej tuż przy skórze głowy, może zapchać ujścia meszków włosowych i powodować łojotok, a w konsekwencji wypadanie włosów. Dlatego, panowie, dbajcie o siebie i swoje włosy, ale róbcie to z głową, tak by sobie nie zaszkodzić.