Szczupłe, puszyste, wysokie, niskie, drobne, o mocnych kościach – kobiety są różne. Każda jest na swój sposób piękna, ale i każda potrzebuje czegoś innego, aby to piękno wydobyć i podkreślić. Równie ważne jak dobranie stroju do typu sylwetki, jest dopasowanie właściwego fasonu obuwia. Nie inaczej jest, gdy chodzi o szpilki damskie. I w tej kategorii znaleźć można bardzo różne modele. Z długim czubkiem, „zaokrąglone, z wyższym i niższym obcasem… Wystarczy, że zerkniesz do katalogu sklepu internetowego Reneé, aby przekonać się, jak wiele możliwości na Ciebie czeka.

Zacznij od wysokości obcasa

Jeśli szpilki damskie, to tylko te z niebotycznie wysokim, np. 11-centymetrowym obcasem? Chociaż modelom z wysokim i cieniutki obcasikiem nie sposób odmówić uroku i kobiecości, nie są to buty dla każdej z nas. Przede wszystkim to kwestia komfortu i samopoczucia.

Jeśli do tej pory chodziłaś przede wszystkim w butach z szerokim obcasem lub płaską podeszwą, przerzucenie się „z marszu” na wysokie szpilki może być dość karkołomne. Zacznij od czegoś mniej ekstremalnego, aby nie ryzykować. Niższy obcas, co podkreślają podolodzy i ortopedzi, jest również zdrowszą opcją dla Twoich stóp oraz kręgosłupa. A jak się ma jego wysokość do sylwetki?

  • Bardzo wysokie szpilki pasują przede wszystkim do drobnych, szczuplejszych i niższych dziewczyn. Optycznie dodają im wzrostu i dobrze harmonizują z sylwetką.
  • Panie o bardziej obfitej sylwetce powinny postawić raczej na niższy obcas – np. ok. 5-6 cm, aby nie zaburzać równowagi estetycznej

Uwaga: jeśli masz ochotę na wyższe szpilki, ale obawiasz się, czy poradzisz sobie z chodzeniem w nich, postaw na model na delikatnej platformie. Dzięki niej różnica wysokości między palcami a piętą zostanie zniwelowana, a Ty zachowasz więcej komfortu. Jednocześnie uzyskasz szałową stylizację.

Z czubkiem czy zaokrąglone? Jakie szpilki damskie pasują do Ciebie?

Tu również wiele zależy zarówno od tego, co lubisz nosić, jak i od budowy Twojego ciała. Patrząc na szpilki z perspektywy komfortu, te zaokrąglone zapewnią Ci większą wygodę i lepiej dopasują się do Twojej stopy. Buty z czubkiem zaś mogą być za wąskie i po wielu godzinach noszenia stać się uciążliwe. Jeśli jednak wybierzesz nieco szerszy i dobrze wyprofilowany model, nie powinno być problemu.

Pamiętaj, że:

  • wąski czubek optycznie wydłuża i wysmukla sylwetkę – dobrze spisze się więc także dla pań bardziej zaokrąglonych; najlepszy efekt osiągniesz, wybierając szpilki w odcieniu cielistym lub zbliżonym do odcienia rajstop, które masz na sobie,
  • czubek zaokrąglony jest polecany, jeśli chcesz optycznie skrócić stopę – buty jednak nie pomogą Ci w wyszczupleniu optycznym sylwetki.

Jak zatem wybrać szpilki idealne? Poeksperymentuj z różnymi fasonami. W ten sposób znajdziesz ten, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.