Jeżeli zastanawiacie się, gdzie spędzić najbliższe wakacje, polecam odwiedzić Irlandię i połączyć relaks ze zwiedzaniem. Ciekawym miejscem jest Waterford, najstarsze miasto w Irlandii, założone przez wikingów. Tam między innymi warto zobaczyć Muzeum Średniowieczne, zlokalizowane w nowoczesnej architekturze. Historia starożytna została zamknięta dosłownie i w przenośni wewnątrz designerskiego budynku. Doskonałe połączenie przeszłości i teraźniejszości.

Wyjątkowy obiekt powstał poprzez zastosowanie dobrego designu na zewnątrz. Budynek swym wyglądem przypomina stos książek, które w każdej chwili mogą się przewrócić. W środku znajdziemy średniowieczne ruiny, wtopione w minimalistyczną przestrzeń.

Muzeum zostało zaprojektowane tak, aby pasowało niczym kawałek układanki pomiędzy istniejącymi już budynkami. Faktycznie, przypomina puzzle, połączenie starego i nowego, gdzie zacierają się granice czasu i przestrzeni. Dobre projektowanie przestrzeni publicznej. Podczas podróży po Irlandii możemy zrobić się wycieczkę w czasie i odwiedzić Waterford.