Charakter imprezy

Zacznijmy jednak od samego początku. Wiemy, że jest to wesele, więc powinnyśmy dowiedzieć się, jaki będzie jego charakter. Oczywiście klasyczna wizja tej imprezy, zakłada wymyślne kreacje dostosowane do jej podniosłego charakteru. Jednakże coraz częściej wesela przyjmują charakter znacznie mniej pompatycznego przyjęcia, a goście mogą pozwolić sobie kreacje nieco luźniejsze takie jak, chociażby sukienki Calvina Kleina. Wybór tego, jak ma wyglądać ich święto, zależy wyłącznie od nowożeńców.

Co założyć?

Dobrze, wiemy już, jaki charakter będzie miała ta impreza, więc możemy się zastanawiać, jak ma wyglądać nasza stylizacja i już najwyższy czas na jej skompletowanie. Na absolutnie każdym weselu panuje jedna niepisana zasada: nikt nie może wyglądać lepiej niż panna młoda. Oczywiście nie oznacza to, że my musimy zjawić się na miejscu ubrane w ortalionowy dres! Wystarczy tylko zdecydować się na to, co lubimy. Jeżeli jest to klasyczny minimalizm, sukienkę o prostym kroju możemy zestawić z prostymi butami na obcasie, lub przekornie skontrastować je z błyszczącymi szpilkami i finezyjną torebką, które wyróżnią nas z tłumu, jednakże zrobią to z klasą.

Nuta szaleństwa

A może chcemy, aby nasza stylizacja na wesele była nieco bardziej bajkowa i szalona? Wystarczy skorzystać z tego, co oferuje nam dzisiejsza moda: cekiny, materiały luksusowe czy koronki. Dla równowagi powinnyśmy sprawić, aby to sukienka była punktem centralnym naszej kreacji. Torebka czy buty powinny być nieco bardziej stonowane, aby nie sprawić, że będziemy się wyróżniać poprzez tandetę.

Nie takie łatwe

Jak widać, wybór odpowiedniej kreacji na wesele to nie taka prosta sprawa. Wszystko będzie zależeć od wielu czynników. Charakter imprezy, preferowana stylistyka czy po prostu to, co lubimy nosić. Przede wszystkim powinnyśmy skupić się na ostatnim z kryteriów. Nieważne jak droga, jak głośna i jak ciekawa będzie sukienka, żadna nie będzie wyglądała na nas tak dobrze, jak ta, w której czujemy się najpewniej i najpiękniej. Drogie panie, czas na zakupy!