Po pierwsze: prezentują się najkorzystniej

Włókna dobrej jakości, wykorzystywane do produkcji najznamienitszych kolekcji garniturów (między innymi tych marki Cafardini), to produkty pierwszego gatunku, które prezentują się najkorzystniej, a ich wygląd mówi sam za siebie. W parze z wysokiej klasy tkaninami idzie prestiż i poczucie luksusu, jednak tego dobrze pojętego, nie kojarzonego z przepychem, lecz z dobrym gustem i elegancją. Zarówno latem, gdy wysokie temperatury wymagają zastosowania lżejszych i oddychających tkanin (takich jak len, jedwab, wiskoza czy bawełna), jak też zimą, gdy niekorzystna aura wymusza noszenie ciężkich tkanin, zapewniających komfort termiczny (takich jak wełna) warto sięgać po najwyższej klasy materiały. Różnica jest nieporównywalna i przekłada się bezpośrednio na komfort osoby użytkującej dany strój. Tańsze marki do produkcji grubszych marynarek często wykorzystują akryl lub poliester. Każdy z nich jest mało przyjemny w dotyku i kiepsko odprowadza wilgoć. Często się też elektryzuje podczas noszenia, a jego wytrzymałość również pozostawia wiele do życzenia. Włókna syntetyczne zarówno pod względem jakości, wyglądu, jak też parametrów użytkowania mało kiedy wypadają lepiej od włókien naturalnych. Nowoczesne materiały mogą być też wykonane z włókna węglowego, które lepiej radzi sobie z eliminacją nieprzyjemnych zapachów.

Po drugie: dłużej posłużą

Im wytrzymalsza i uszyta z lepszego gatunkowo materiału marynarka, tym dłużej posłuży swojemu właścicielowi. Będzie też bardziej szlachetnie się zużywać. Dodatkowo odpowiednio pielęgnując materiał, możesz przedłużyć jego żywotność i dłużej cieszyć się jego doskonałym wyglądem. Miękka, szlachetna tkanina jest bardziej odporna na zużycie i świetnie prezentuje się nawet po wielu cyklach noszenia. Garnitur wykonany z fenomenalnego materiału jest również łatwy do odświeżenia i utrzymania w czystości. Dobra jakość ma bezpośredni wpływ na częstotliwość kupowania nowych zestawów ubrań oraz optymalizację wydatków przeznaczonych na ten cel.

Po trzecie: dodadzą uroku i elegancji

Doskonałej klasy materiału stanowią niezaprzeczalną ozdobę osoby go noszącej. Dodają uroku i elegancji. Dlatego też lepiej postawić na dwa lub trzy garnitury uszyte z wysokogatunkowych tkanin aniżeli na jeden kiepsko skrojony i jeszcze gorzej uszyty zestaw. Zwłaszcza, że uszyty na miarę garnitur świadczy o dobrym guście i wysokim statusie społecznym, a to z kolei otwiera wiele innych drzwi – między innymi do zawierania ciekawych znajomości na gruncie towarzyskim czy biznesowym.

Po czwarte: są wytwarzane w bardziej ekologicznych warunkach

Pochodzenie materiałów, z których szyje się garnitury i koszule, nie jest bez znaczenia. Producenci wysokiej klasy tkanin reprezentują nieco inne wartości biznesowe niż tanie szwalnie, zlecające produkcję materiałów w krajach trzeciego świata i jak najniższym kosztem. Zakłady produkcyjne wyższej jakości materiałów coraz częściej wykorzystują ekologiczne uprawy, a w samym procesie wytwarzania tkanin generowanych jest mniej zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Nie dość, że końcowy produkt lepiej spełnia oczekiwania klientów, to jeszcze sam surowiec, z którego są produkowane później ubrania, nie ma tak negatywnego wpływu na planetę. Istotne jest też lepsze traktowanie pracowników oraz stworzenie im korzystniejszych warunków pracy. W produkcji odzieży do barwienia stosuje się bezpieczniejsze substancje, a sam proces przebiega pod zdecydowanie większą kontrolą. W ten sposób zyskuje przede wszystkim środowisko naturalne, które jest dobrem wszystkich ludzi i zwierząt i o które należy wspólnie dbać.