Powszechne jest promowania akcji prozdrowotnych dla kobiet, ale często zapominamy o mężczyznach. Niestety, oni sami przeważnie nie pamiętają o regularnych badaniach się i profilaktyce antynowotworowej.

Akcja Movember wychodzi naprzeciw potrzebom mężczyzn, mobilizując kobiety, żeby zadbały o nich. Movember Foundation rozpowszechnia na całym świecie wiedzę na temat profilaktyki raka u mężczyzn. Wczesne wykrycie męskich chorób nowotworowych praktycznie w 99% pozwala na ich wyleczenie.

Listopad nie bez powodu jest miesiącem, w którym wielu mężczyzn zapuszcza wąsy. W taki modny sposób można promować prozdrowotną akcję fundacji. Od 2003 do tej pory zebrano 600 milionów dolarów, które przekazano na walkę z nowotworem jąder i prostaty.

Kobiety nie mogą zapuścić wąsów, ale i na to jest sposób. Proponujemy alternatywne wsparcie ważnej akcji. Wystarczy zrobić manicure z wąsem. Wykonanie stylizacji paznokci możecie obejrzeć na załączonym filmie. Będziecie potrzebowały lakieru w kolorach jasnoróżowym i czarnym (lub dowolnego inne koloru, jeśli chcecie eksperymentować z kolorem wąsów), utrwalacza, wykałaczki i trochę cierpliwości.