Koki to klasyczne i ponadczasowe uczesanie, a luźne, lekko potargane koki to najnowszy trend wśród modnych fryzur. Doskonale nadają się do wyjścia zarówno na elegancką imprezę biurową, jak i krótki wypad wieczorem do klubu lub na grilla ze znajomymi. Nie musimy już kręcić idealnych loków czy układać klasycznego boba. W tym sezonie panuje moda na nonszalancki wygląd i swobodne uczesanie. Zrobienie klasycznego koka, który następnie przerobimy w luźną fryzurę, nie musi być wcale takie trudne i po kilku próbach z łatwością same ją wykonacie w domu.

Uroda gwiazd: luźny kok

Jennifer Lawrence

Luźne koki stały się ulubionymi fryzurami wielu gwiazd na czerwonym dywanie. Królowe tego rodzaju koków to Jessica Alba, Sienna Miller, Hilary Duff, Jennifer Lawrence, Kate Hudson, Blake Lively i Eva Longoria. Nawet długa wielbicielka jedynie poprawnego boba Alexa Chung została niedawno zauważona w niedbałym uczesaniu z kokiem w roli głównej.

Uroda gwiazd: luźny kok

Alexa Chung

Na początku nie może Was zwieść pozorna prostota tej swobodnej fryzury. To tak tylko łatwo wygląda na pierwszy rzut oka. Istnieje jednak kilka sztuczek, które można wykorzystać w celu osiągnięcia ideału. Prawda jest taka, że praktyka czyni mistrza, a modne uczesanie wymaga odrobiny wysiłku.

Kilka porad, jak wykonać perfekcyjnego luźnego koka w domu:

1. Zacznij od starannego szczotkowania włosów, nie możesz pozostawić żadnych węzełków czy supełków na włosach.

2. Jeśli chcesz, możesz użyć trochę lakieru lub jakiś suchy szampon do włosów.

3. Następnie zrób wysoki kucyk równiutko na czubku głowy, to nie będzie zbyt przyjemne, ale zwiąż włosy mocno gumką. Jeśli masz bardzo długie lub gęste włosy, schyl głowę do dołu i zrób kucyk wystarczająco wysoko.

4. Gdy masz już zrobiony kucyk, podziel go na dwie części, a palcami skręcaj ciasno włosy wokół, tworząc kok.

5. Kiedy otrzymasz już mocno skręcony kok w stylu baletnicy, zrób z włosami trochę bałaganu. Możesz rozluźnić kok, aby dodać mu więcej objętości, a także wyciągnąć kilka pasemek wokół twarzy.

6. Za pomocą akcesoriów do włosów można bawić się w nadawanie nowych kształtów naszej fryzurze. Na koniec warto użyć lekkiego lakieru do włosów, by zachować fryzurę na miejscu na dłużej.