Prezentujemy unikalną recepturę, która pozwoli ozdobić ciasto w dowolny wzór, jaki tylko można sobie wyobrazić. Przepis pochodzi z blogu Alana Jones-Mann i pokazuje krok po kroku, w jaki sposób zaprojektować i wykonać ciasto marzeń. Nie trzeba przy tym spędzać długich godzin na misternym i dokładnym lukrowaniu, dokładaniu, przycinaniu. Wystarczy dekoracyjna tapeta, która nadaje się do jedzenia.

Do wykonania dzieła będziemy potrzebowali: Photoshop lub inny dowolny program graficzny, jadalny papier, jadalny tusz, nożyczki i ciasto. Cała reszta to nasza wyobraźnia. Najpierw musimy nasz wzór wykonać w programie, a kiedy dokument będzie już gotowy, wydrukować go samodzielnie, używając do tego odpowiedniego papieru i tuszu. Można też poszukać firmy, która zajmuje się profesjonalnym drukiem, ponieważ powstaje coraz więcej miejsc, gdzie można zrealizować tego typu zamówienia.

Po otrzymaniu wydruku z naszym wybranym wzorem, należy przyciąć odpowiednio papier do wielkości ciasta i przykleić go za pomocą masła lub lukru. Otrzymamy w prosty sposób oryginalne ciasto, które zachwyci każdego gościa.