Fashion Week w Nowym Jorku, na którym zaprezentowano kolekcje na wiosnę lato 2016, zaskoczył tym, że gwiazdy nie szokowały stylizacjami, a wprost przeciwnie zadziwiały wyborem monochromatycznej palety barw i czarowały prostymi strojami. London Fashion Week okazał się równie konwencjonalny, ale nie nudny. Znane postaci ze świata mody i nie tylko odnalazły się w eleganckich, stonowanych kolorach i nieskomplikowanych stylizacjach. Najważniejsze okazały się okrycia wierzchnie jak płaszcze, kurtki i futerka.

Viktoria Beckham pokazała się w płaszczu ze swojej najnowszej kolekcji wiosna lato 2016 Ready-to-Wear. Prosta forma połączona z oryginalnymi printami na oddzielnych blokach kolorystycznych robiła wrażenie. Alexa Chung wybrała połyskliwy czarny płaszcz z jasnobrązowym futrzanym kołnierzem i efektowną metaliczno-szarą podszewką. Przepięknymi czarno-białymi nadrukami na płaszczach mogły pochwalić się panie Kate Moss, Daisy Lowe i Naomie Harris. Płaszcz Naomi zrobił na mnie największe wrażenie. Lata 70. powróciły do street style za sprawą stylizacji Jourdan Dunn i Sienny Miller oraz ich kudłatych futerek. Należy pochwalić elegancki, prosty, zamszowy płaszcz, który miała na sobie Elisa Sednaoui.

Dynamiczny i kreatywny Londyn pożegnał tydzień mody klasycznymi, ale udanymi stylizacjami gwiazd. Mam nadzieję, że Mediolan, włoska stolica mody, weźmie przykład z Londynu i zabłyśnie cudownymi, inspirującymi stylizacjami.