Nowy sezon dla wielu z nas oznacza duże zmiany w garderobie. Niechciane ubrania i buty trafiają wówczas do kosza, a ich miejsce zajmują świeże, modne zdobycze. Zazwyczaj nie jesteśmy jednak tak bezlitośni wobec zegarków, które służą nam długimi latami. Może jednak najwyższa pora pożegnać swój stary czasomierz i ozdobić nadgarstek czymś lepiej wpisującym się w obowiązujące trendy? Poniżej prezentujemy najciekawsze nowości tego sezonu.

Marc Jacobs – szaleństwo pod kontrolą

Amerykański projektant słynie wręcz z niekonwencjonalnego i podszytego humorem podejścia do mody. W jego kolekcjach znajdziemy wiele odważnych, ale zarazem kolorowych kreacji. Postawa ta ma swoje odzwierciedlenie również w sygnowanych jego nazwiskiem zegarkach.
Najnowsze projekty to z pozoru zwykłe czasomierze, jednak każdy z nich wyróżnia jakiś nietypowy element. Niezwykle dziewczęcy model Marc Jacobs MBM4021 to połączenie najmodniejszych kolorów tego sezonu – bieli, błękitu i różu. Z kolei Marc Jacobs MBM3303 i Marc Jacobs MBM3301 to z pozoru klasyczne czasomierze, jednak na tle konkurencji wyróżnia je ciekawy kolor tarczy (odpowiednio miętowy i granatowy).

Michael Kors – klasyka w wersji maxi

Zegarki od Michaela Korsa bardzo łatwo rozpoznać po ciężkiej stalowej bransolecie i równie masywnej kopercie. Są bardzo zdobne, dlatego stawiają na nie głównie miłośniczki mocnych i rzucających się w oczy dodatków.
Najnowsza kolekcja zegarków projektanta to kontynuacja tego trendu. Znajdziemy w niej zarówno zegarki w kolorze modnej ostatnio miedzi – jak w przypadku modelu Michael Kors MK5445, jak i połączenia złota i srebra w eleganckiej lub bardziej sportowej odsłonie (modele Michael Kors MK5606 oraz Michael Kors MK5751).

Timex – eksplozja barw

Wśród zegarków z nieco niższej półki cenowej na uwagę zasługują najnowsze propozycje marki Timex. Amerykański producent w tym roku postawił na odważne i przyciągające wzrok kolory. Na szczególną uwagę zasługują różowy Timex T2P364 i błękitny Timex T2P363 – dość minimalistyczne w formie, jednak utrzymane w niezwykle żywej kolorystyce modele. Nieco bardziej stonowaną propozycją jest zaś Timex T2P324 – paleta barw użyta w tym czasomierzu przywodzi na myśl morze i plażę.

Swatch – minimalizm w kolorze


Szwajcarski koncern słynący z niezwykle kolorowych zegarków w tym sezonie postanowił nieco odświeżyć stylistykę, dlatego w jego ofercie uświadczymy więc modele takie jak Swatch SUON105 – delikatny czasomierz w dwóch odcieniach niebieskiego, którego tarcza nieśmiało odsłania zamontowany w zegarku mechanizm. Swatch LB179 to z kolei czarny zegarek na długim pasku, w którym dla kontrastu dodano niebieskie elementy wykończenia.