Gwiazda pierwszej edycji randkowego reality show Netflix „Too Hot to Handle” rozpoczęła na poważnie swoją modową karierę. Francesca Farago wprowadziła na rynek markę o nazwie Farago the Label z kolekcją biodegradowalnych strojów kąpielowych z wysokiej jakości tkanin, powstałych w procesie całkowicie przyjaznym środowisku naturalnemu.

Trendy w modzie 2021: biodegradowalne stroje kąpielowe

Nowa marka strojów kąpielowych wyróżnia się na tle wielu innych z tej branży. Wykorzystuje delikatne włoskie tkaniny i przy pomocy brazylijskiego producenta posiadającego certyfikat wegański tworzy biodegradowalne stroje na plażę. Nadwyżki materiałów natomiast są używane do szycia legowisk do schronisk dla zwierząt.

Trendy w modzie 2021: biodegradowalne stroje kąpielowe

Francesca Farago mówi, że wybrała: „wegańskiego producenta, posiadającego niewielki 15-osobowy zespół, który pracujące w niesamowity sposób, przy użyciu wyłącznie tekstyliów powstałych naturalnie i przyjaźnie dla środowiska. Nasza tkanina jest biodegradowalna i nadaje się do recyklingu, a proces jej wytwarzania nie jest energochłonny oraz wykorzystuje wodę z recyklingu”.

Trendy w modzie 2021: biodegradowalne stroje kąpielowe

 

Źródło zdjęć: Farago the Label