Zabawki Lux  to doskonałe rozwiązanie, pomocne przy interaktywnym projektowaniu i tworzeniu konstrukcji architektonicznych. Przeznaczone są zarówno dla ambitnych młodych miłośników architektury, jak i specjalistów z tej branży. Lux idealnie nadaje się do zabawy, ale jest też narzędziem edukacyjnym do pobudzania kreatywności i wdrażania w życie nawet najbardziej fantastycznych pomysłów.

Na pomysł zabawek Lux wpadł Mike Acerra. Nazwa odnosi się do uniwersalnej konstrukcji i nieograniczonych możliwości tworzenia. Budowle powstają przy użyciu niewielkich kwadratowych form, które można ze sobą łączyć. Dobry design dodaje dodatkowej jakości interaktywnej zabawce.

Ideą, która przyświecała twórcy zabawek Lux, było stworzenie uniwersalnego narzędzia do budowy, przy jednoczesnym zachowaniu struktury molekularnej, w której widoczne będą pojedyncze cząstki oraz miejsca ich łączenia ze sobą. Każdy z kawałków Lux posiada zawiasy, dzięki czemu podczas całego procesu projektowania i tworzenia możemy zachować elastyczność obiektu, wrażenie ruchu i dynamiki. Swoiste klocki mają szerokie spektrum odbiorców, ponieważ mogą być używane przez dzieci, nauczycieli, projektantów, ale też naukowców i wynalazców.