Okolica oczu z powodu bardzo cienkiej skóry, braku tkanki podskórnej i skłonności do podrażnień należy do szczególnie trudnych miejsc. Warto nieco intensywniej dbać o ten rejon, stosując dedykowane mu kremy pod oczy oraz profilaktyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Jeżeli mimo to zauważamy oznaki upływu czasu, możemy sięgnąć po zabiegi naprawcze. Najczęstszym problemem, z którym zgłaszają się do mnie pacjentki, są cienie pod oczami, drobne zmarszczki i wiotka skóra. Bardziej zaawansowane zagadnienia to opadanie powiek górnych i dolnych, obrzęki pod oczami, głęboka atroficzna dolina łez.

Obecnie dysponujemy skutecznymi, bezpiecznymi i nieinwazyjnymi zabiegami, które radzą sobie z większością problemów tej okolicy.

Mezoterapia specjalnym preparatem RRS Eyes to świetny lek na cienie, wiotkość, odwodnienie, drobne zmarszczki. Zabieg warto powtórzyć 2-4 razy co 2 tygodnie. Napięcie, rozświetlenie i poprawa jakości skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Karboksyterapia to fantastyczne rozwiązanie problemu cieni pod oczami. Medyczny dwutlenek węgla podajemy w skórę wokół oczu 4 razy co 7 dni, osiągając spektakularny efekt. Zabieg trwa 15 minut i nie pozostawia śladów.

Wiotka skóra wymagająca pogrubienia i liftingu to wskazanie do wykonania zabiegu Scarlet RF. Radiofrekwencja mikroigłowa to nieinwazyjna, intensywnie regenerująca procedura, którą wykonujemy na powiekach do samej linii rzęs. Regulowana głębokość nakłóć i kontrolowane podgrzewanie skóry tej okolicy daje doskonałą naprawę. Skóra jest lekko zaczerwieniona przez 2 godziny po zabiegu, a efekt jest widoczny po 2-3 miesiącach. Duża  skuteczność zabiegu, brak okresu rekonwalescencji, możliwość wykonywania go również latem powodują, że jest to ulubiony zabieg wielu pacjentek.

Do niedawna opadanie powiek można było wyleczyć jedynie chirurgiczne. Obecnie urządzenie Plexr, wykorzystujące działanie plazmy, czyli ciekłego gazu z powodzeniem zastępuje zabieg operacyjny, dając równie spektakularny efekt bez pozostawienia blizny. Pacjentka potrzebuje 2-3 dni wolnych po zabiegu ze względu na obrzęk tej okolicy. Plexr skutecznie likwiduje nawet zaawansowane opadanie powiek zarówno górnych, jak i dolnych.

Głęboka dolina łez daje wrażenie zmęczonej i niewyspanej twarzy. Wypełnienie jej kwasem hialuronowym natychmiast poprawia wygląd twarzy, dając bardzo naturalny efekt wypoczęcia.

Botoks to już standard w leczeniu tej okolicy. Podany w niewielkiej dawce skutecznie relaksuje i wygładza drobne zmarszczki, przeciwdziałając pogłębianiu się ich.

Osocze bogatopłytkowe to doskonały zabieg przeciwstarzeniowy i regenerujący, polecany dla każdego pacjenta jako procedura indywidualna oraz wspierająca inne zabiegi. Jest to absolutnie hit w dziedzinie regeneracji okolicy oczu.

Więcej informacji znajdziecie na: http://czaskobiety.com/

Dr n. med. Ewa Żabińska, specjalista dermatolog oraz Lekarz Medycyny Estetycznej

Trendy uroda: zadbaj o skórę wokół oczu

W 1997 roku ukończyła wydział lekarski Collegium Medicum   UJ w Krakowie. Po studiach rozpoczęła pracę w Klinice Dermatologii, gdzie uzyskała specjalizację z zakresu dermatologii oraz stopień doktora nauk medycznych. W ciągu 10 lat pracy w Klinice zdobyła szeroką wiedzę i doświadczenie praktyczne w diagnozowaniu i leczeniu chorób skóry. Jest współautorem wielu publikacji medycznych.

Już w trakcie stażu podyplomowego czynnie zajmowała się medycyną estetyczną wykonując zabiegi pod okiem doświadczonych chirurgów plastyków. Obecnie sama szkoli lekarzy w zakresie zabiegów dermatologii estetycznej.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej (European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology - ESCAD).

Stałe uczestnictwo Dr Ewy Żabińskiej w konferencjach, szkoleniach i warsztatach krajowych oraz międzynarodowych sprawia, że zakres zabiegów i sposobów ich wykonywania jest stale poszerzany i udoskonalany.

Perfekcyjne wykonanie zabiegu, bezpieczeństwo i komfort pacjenta to cele nadrzędne codziennej pracy dr. Ewy Żabińskiej.

Klinika Medycyny Estetycznej „Czas Kobiety”

ul. Urzędnicza 51/3, Kraków