Świat piercingu nie jest niczym nowym w modzie. Uszy, nos, pępek czy brodawki (hi, hi Kendall Jenner), wiele gwiazd przekuło sobie jakąś część ciała i ozdobiło drogocennym drobiazgiem. Nic dziwnego, że najnowszy na świecie trend w stylizacji włosów ma też coś wspólnego z kolczykami. Może brzmi to głupio, ale rezultat jest piękny i oryginalny.

Trendy uroda: piercing na włosach

Czas więc zacząć zbierać pierścionki , bo nadciąga nowy trend na robienie dziur we włosach. Połączenie włosów i biżuterii to nic nowego, ale w takiej wersji zaskakuje i czaruje.

Trendy uroda: piercing na włosach

Pierścienie na włosach po raz pierwszy zwróciły naszą uwagę tego lata, kiedy mistrz fryzjerstwa Guido Palau pokazał swoje fryzury ze złotymi i metalowymi akcentami podczas pokazów Valentino haute couture w Paryżu. Zaprezentowane stylizacje włosów były eleganckie, subtelne i niezwykle modne. Coś pięknego…

Trendy uroda: piercing na włosach

Potem przyszła pora na guru włosów. Chris Appleton, stylista gwiazd, wprowadził ozdabianie misternych warkoczyków metalowymi i lśniącymi drobiazgami. Za trendem podążyły bez wahania takie gwiazdy jak Christina Aguilera, Ariana Grande i Kim Kardashian, a także Shay Mitchell i Lottie Tomlinson.

Trendy uroda: piercing na włosach

Najlepiej zacząć od zrobienia bazy fryzury, a wybór mamy duży, ilość odmian warkoczy zaskoczyła nawet nas. Do wyboru, do koloru, czego dusza zapragnie – warkocze francuskie, boczne, holenderskie czy bokserki, itp. Po wykonaniu warkocza, przychodzi czas na zabawę, czyli przebijanie włosów pierścionkami, gdziekolwiek się chce!