Nie znam zbyt wielu obiektów w przestrzeni publicznej, w których można byłoby spokojnie odpocząć i zdrzemnąć się. Wydaje się, że publiczne spanie nie jest trendy, a przecież z badań wynika, że miliony ludzi na świecie cierpią na bezsenność i zaburzenia snu.

Na problem ze snem wśród mieszkańców Londynu zareagowała grupa złożona, w skład której weszli: Sto Werkstatt, Hassell i Draisci Studio. Wspólnie opracowali ambitny projekt, nazwany „Hypnos: architektura snu” (w mitologii greckiej Hypnos był bogiem snu), który został zaprezentowany podczas Clerkenwell Design Week 2015.

W ramach projektu powstała „Sleeperie”, czyli przestrzeń publiczna w Londynie, zapełniona funkcjonalnymi hamakami. Każda osoba zmęczona czy spragniona snu może w tym miejscu uciąć sobie krótką drzemkę. Przestrzeń do spania posiada spokojną, relaksacyjną atmosferę oraz kojące i uspokajające światło, które pomaga nawet najbardziej opornym łatwo zasnąć. Prosta, kreatywna inicjatywa, wnosząca w przestrzeń publiczną spokój i harmonię.