Czy zauważyliście ostatnio printy na siatkach? Może na Kim Kardashian West, Normani lub Belli Hadid? Trendy w modzie mają charakter cykliczny, a jeden z największych trendów tego lata sięga aż do lat 90. Nieco przezroczysty, eteryczny i bardzo pociągający…

To styl głównie kojarzony z projektantem Jeanem Paulem Gaultierem, którego delikatne, zadrukowane siateczki po raz pierwszy pojawiły się na wybiegu we wczesnych latach 90. Pokaz kolekcji Jean Paul Gaultier z wiosny 1994 roku jest prawdopodobnie najbardziej charakterystycznym przykładem trendu na materiały z siatki z różnorodnymi printami. Wśród kolekcjonerów te przezroczyste ubrania należą do najbardziej poszukiwanych. Biorąc pod uwagę, że moda na wszystko co vintage jest teraz ogromnie popularna, nie powinniśmy być zaskoczeni, że stylowa siatka wraca do łask.

Trendy moda: zadrukowana siatka

Firmy modowe często nadają nowy look znanym i popularnym projektom graficznym, Wśród nowych marek, które tak podeszły do tematu, znalazła się Asai. Prześwitujące, barwione ubrania tej marki stały się hitem wśród takich gwiazd jak Sza czy Rihanna. Nowe firmy, jak Sandy Liang i Staud, również przerobiły letnie sukienki i powstały projekty wykonane z siatki z nadrukiem kwiatów lub zwierząt.

Popularna modelka Kylie Jenner okazała się największą fanką siatkowych topów. Nie tak dawno pokazała się w neonowozielonej stylizacji w paski z siateczkowym golfem i z czarnym stanikiem wystającym spod spodu. Marki takie jak GmbH, Acne Studios i Molly Goddard także nawiązały do trendu na kolorową zadrukowaną siatkę i stworzyły siatkową bluzkę z długimi rękawami w jasne, odważne wzory.