Gigant wśród sportowych marek na rynku, Adidas kontynuuje innowacje w świecie obuwia w zakresie Futurecraft 4D. Celem są wysokowydajne buty, stworzone dzięki cyfrowej technologii, opartej na syntezie światła. Polega to na druku 3D, który wykorzystując światło i tlen, przekształca ciecz w ciało stałe.

Amerykański artysta Daniel Arsham podjął się współpracy z marką Adidas, aby innowacyjnej technologii nadać designerski wygląd. Wprowadził nowy kolor, nazwany Aero Green, który mieści się pomiędzy miętą a pistacją.

Innowacyjne buty Adidas wykonuje z materiału Primeknit, czyli czegoś w rodzaju skarpety, który podobnie do niej się zachowuje. Przypomina to trójwymiarową plecionkę.

Obuwie 4D, oprócz kolaboracji z wysokiej klasy designerami, Adidas projektuje przy wsparciu sportowców i ich rekomendacji. Nowoczesne buty mają zapewniać użytkownikom komfort i stabilność oraz kontrolować gospodarkę energetyczną. Struktura FlyKnit Futurecraft 4D zapewnia oddychanie obuwia, zaś konstrukcja podeszwy ich doskonałą amortyzację, która optymalizuje wydajność podczas biegania.