Każdy nowy sezon w modzie to nowy modny but. Lato 2020 przyniosło wyściełane, kwadratowe klapki Bottega Veneta, których fankami zostały takie gwiazdy jak Katie Holmes czy Rihanna. Wcześnie w street style swój moment miały skromne sandały Teva. Po prostu nigdy nie można przewidzieć, jakie buty staną się modne, te niedrogie masowe, czy wzięte prosto z wybiegów od najdroższych kreatorów mody. W 2021 roku nowy trend obuwniczy już się rozpoczął… i nie jest to dokładnie to, czego można byłoby się spodziewać.

Trendy moda 2021: mini buty Ugg

Najgorętsze buty nowego roku nie pochodzą prosto z wybiegów. To miniaturowa wersja ukochanych klasycznych butów Ugg, czyli mini Ugg. Tej zimy gwiazdy takie jak Emily Ratajkowski, Kendall Jenner, Joan Smalls i wiele innych wystąpiły w mini Uggach. Buty zostały nazwane  Classic Ultra Mini. Są skurczoną, krótszą wersją wyższych, klasycznych Ugg, które powracały i wychodziły z mody, od 2000 roku, kiedy osiągnęły swój szczyt popularności. Buty Ugg od zawsze polaryzowały fanów mody. Można było je kochać lub nienawidzić, ale nigdy pozostać obojętnym. Pluszowe wsuwane buty z futrzaną podszewką przez jednych uznawane były za buty zewnętrzne, przez innych wyłącznie za domowe kapcie. Na pewno nie są wodoodporne, ale wiele osób w dalszym ciągu traktuje je jako zimowe.

Trendy moda 2021: mini buty Ugg

Nowe buty mini Ugg są bardziej eleganckie i dyskretne, ale nadal niesamowicie miękkie i przytulne. Zostały bardziej wycięte przy kostce, co nadaje sylwetce lekkości. Gwiazdy wykorzystują mini Ugg do różnych stylizacji. Emily Ratajkowski założyła nowe Uggi do klasycznej prostej czarnej spódnicy, skórzanej marynarki i neonowej bluzy z kapturem. Kendall Jenner i Joan Smalls wykorzystały modne buty do sportowego stylu. Irina Shayk zrobiła odważnie i zdecydowała się na mini buty Ugg w gorącym różu, dodając wyrazistości czarno-białej stylizacji. Wynika z tego, że nowe mini Ugg pasują do różnorodnych ubrań i naprawdę mogą być stylowe.