Elegancki i nowoczesny mebel, zaprojektowany przez Pikaplant, to zestaw półek dedykowanych specjalnie do hodowli roślin w domu. Mebel nie tylko dobrze wygląda, ale jest przede wszystkim funkcjonalny. Miłośnicy domowych ogródków będą zachwyceni.

Półki wyposażone zostały w automatyczny system nawadniania roślin, dlatego idealnie nadają się do domów lub biur, gdzie natłok spraw i zapracowani właściciele nie będą przeszkadzać w pielęgnacji zieleni. W ten sposób nawet najbardziej zapominalskie osoby mogą sobie pozwolić na przepiękne rośliny bez kiwnięcia palcem.

Półki Pikaplan to zintegrowany i zautomatyzowany system nawadniający. Powierzchnia półek, na której umieszczamy rośliny doniczkowe, wykończona została kapilarnymi matami. Bezobsługowy pionowy ogród podlewa rośliny samodzielnie, wykorzystując proces przepływów, które działają bez konieczności używania energii elektrycznej. Jedyne, co należy zrobić, to napełnić raz w miesiącu wodą przezroczysty zbiornik, zamontowany na górze mebla. Reszta będzie działać sama, a właściwie rosnąć.

Pikaplan składa się z trzech poziomów półek, a całość konstrukcji ma wymiary 120 x 30 x 185. Duża ilość miejsca między półkami zapewnia roślinom odpowiednią przestrzeń do wzrostu. Woda ze zbiornika płynie specjalnymi rurkami, ale nie wprost do doniczki, tylko do specjalnego materiału, którym wykończone zostały półki. Materiał wchłania wodę, a następnie oddaje ją roślinom poprzez specjalne otwory w doniczkach.

Konstrukcja specyficznego ogrodu została wykonana ze stali, co zapewnia jej trwałość i solidność. Designerski wygląd zapewnia doskonałe wkomponowanie mebla w przestrzeń, a dzięki swojej stabilności może także stać samodzielnie, dzieląc miejsce na dwie niezależne części. Pikaplan nie jest jeszcze dostępny w Polsce, ale na pewno możemy zakupić go w Holandii.