W Japonii uruchomiono nową kampanię, która wywołała spore poruszenie oraz nadzieję wśród rzemieślników zajmujących się wytwarzaniem mebli. Główną rolę w 60-minutowym spocie i zdjęciach odrywają koty, które zachwalają rodzimy przemysł meblarski, korzystając z mebli skonstruowanych specjalnie dla nich.

Trendy meble: koci styl

Kampania wyprodukowana została na zlecenie władz miasta Okawa. Ma ona za zadanie promować cały rejon Fukuoka. To centrum skupiające profesjonalnych rękodzielników, którzy specjalizują się w tradycyjnych pracach, takich jak obróbka drewna, szkła, metalu i innych materiałów.

Prefektura Fukuoka jest domem dla 150 fabryk produkujących meble. Stamtąd pochodzą między innymi meble ślubne, wykonane z kiri, czyli lekkiego, ale mocnego drewna, używanego zazwyczaj do produkcji skrzyń.

Nowa generacja japońskich rzemieślników poszukuje skutecznych metod promocji, podobnie jak okoliczne władze. Pomysłem na pozyskanie nowych klientów mają być oryginalne meble dla kotów, skalowane do ich wielkości.

Trendy meble: koci styl

Modne meble będą prezentowane w miejskim centrum informacji turystycznej Okawa. Ciekawe, czy koci przyjaciele pomogą w promocji i zwiększy się sprzedaż mebli przeznaczonych dla ludzi…