Styl grunge każdej jesieni powraca na ulice niczym bumerang. Wystarczy, że z drzew spadną kolorowe liście, a z nieba zaczyna kropić chłodny deszcz – to znak, że już niedługo ulice wypełnią się ciężkimi, czarnymi botkami, ćwiekami i obowiązkową kratą.
Mimo że alternatywny rock z pewnością nie znajduję się w głównym nurcie muzycznym XXI wieku, moda z sentymentem wraca do buntowniczych lat 80. Reinterpretując dobrze znane i sprawdzone trendy, projektanci co roku prezentują nam nowe odsłony młodzieżowego, niedbałego grunge’u.

Bazując na mrocznej czerni, kracie i oversize’owych ubraniach z powodzeniem można stworzyć ostry, rockowy look. Ułatwiają to sieciówki, które w swoich kolekcjach lansują takie hity jak skórzane rurki, obszerne asymetryczne płaszcze, długie bawełniane spódnice czy motocyklowe kurtki.
W XX wieku grunge był propozycją dla tych, którzy stali w opozycji do obowiązujących trendów – dzisiaj grunge’owy look to absolutny "must" każdego fashionisty. Inspiracje pozostają te same, jednak sam styl ewoluował – nie jest już synonimem niechlujnego, luźnego ubioru, ale dopracowanym i przemyślanym sposobem na stylizacje w chłodne dni.

Autor: Tina