Mocny akcent

Lampy to bardzo ważny element wystroju wnętrza. Szczególnie w nowoczesnych aranżacjach traktowane są nie tylko jako źródło światła, lecz także ozdoba, a nawet główna dekoracja pomieszczenia, która dodaje mu charakteru i podkreśla styl, w jakim zostało urządzone.

Nie dziwi więc fakt, że projektanci tak chętnie sięgają po lampy w rozmiarze XXL. Nic tak skutecznie nie przykuwa uwagi, jak oryginalne, olbrzymie klosze i abażury. Najlepszym tłem dla tego typu rozwiązań zdecydowanie są minimalistyczne i surowe aranżacje – mocny akcent w postaci dużych lamp ożywi pomieszczenie i doda mu blasku.

Lampy wiszące

To jest modne: lampy w rozmiarze XXL

Nowoczesne lampy z obszernymi kloszami prezentują się rewelacyjnie w przestronnych, industrialnych wnętrzach. Duża lampa wisząca najlepiej wygląda umieszczona nad stołem w jadalni albo w przestronnym salonie. Takie rozwiązanie fantastycznie wypełni przestrzeń np. nad strefą wypoczynku.

Lampy stojące

To jest modne: lampy w rozmiarze XXL

Lampy podłogowe w rozmiarze XXL to jeden z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych ostatnich sezonów. Są modne, oryginalne i prezentują się po prostu znakomicie – czyżby dodatek idealny? Designerska lampa podłogowa w kilka chwil odmieni całe wnętrze. Obecnie wybór modeli jest tak duży, że bez problemu znajdziemy ten jedyny, pasujący do naszego mieszkania. Wśród polecanych znajdują się m. in. lampy wygięte w łuk, trójnogi olbrzymie reflektory oraz bardziej klasyczne modele z olbrzymimi abażurami. Warto rozważyć zakup takiej lampy do salonu, jeśli tylko dysponujemy odpowiednią ilością miejsca. Ustawiona przy kanapie szybko zmieni nudny kąt w miejsce rodem z najlepszych katalogów wnętrzarskich.

O czym warto pamiętać?

To jest modne: lampy w rozmiarze XXL

Lampy w rozmiarze XXL to ciekawy trend, który sprawdzi się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Warto skusić się na zakup dużej lampy wiszącej albo stojącej, by w prosty sposób odświeżyć dotychczasową aranżację. Podczas wyboru idealnego oświetlenia do swojego mieszkania powinniśmy jednak wziąć pod uwagę metraż poszczególnych pomieszczeń – im większa przestrzeń, tym większą lampę możemy w niej umieścić. W małym pokoju czy ciasnej kawalerce efekt może okazać się zbyt przytłaczający, a nawet karykaturalny. Nie oznacza to, że mamy zrezygnować z wymarzonej dekoracji. Poszukajmy jednak nieco delikatniejszych modeli, które na tle całości i tak będą wyglądały na okazałe.