Przestrzeń publiczna powinna być przyjazna i uniwersalna. W Montrealu w McGill University Health Centre poszerzono to pojęcie o właściwości terapuetyczne. Powstała tam instalacja o nietypowej strukturze, której autorką jest Linda Covit. Konstrukcja ta stanowi jedną  z 11 zaplanowanych artystycznych instalacji w nowym Centrum.

Największa z planowanych rzeźb została nazwana „Le Havre”.  Składa się ona z okrągłych i zakrzywionych taśm, wykonanych z aluminium, oświetlonych projektorami  LED. Siedząc wewnątrz obiektu, ma się poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Instalacja swym wyglądem przypomina bowiem łączące się, splecione dłonie, które są silne i przyjazne.

Podobne instalacje zlokalizowane w centrach medycznych mogą pomóc stworzyć odprężającą atmosferę, która przełoży się pozytywnie na samopoczucie pacjentów. Wzbogacając i upiększając przestrzeń, jednocześnie będą ważnym czynnikiem w procesie leczniczym. Terapeutyczne rzeźby zapewniają niesamowite przeżycia artystyczne, a jednocześnie relaks i wyciszenie, tak niezbędne w życiu każdego człowieka.