Pod koniec czerwca odbyło się spotkanie mediów z marką Physiogel pod hasłem „Zaawansowana technologia BioMimic siłą marki Physiogel”. Dziennikarzom przedstawione zostały zagadnienia związane z wiekiem skóry, procesem jej dojrzewania i problemami z nią związanymi. Marka Physiogel specjalizuje się w kosmetykach dedykowanych skórze wrażliwej. Największy nacisk został położony na aspekty związane z uwrażliwieniem skóry, pielęgnacją skóry alergicznej, suchej, ze skłonnością do podrażnień oraz z innowacyjną technologią BioMimic, inspirowaną przez naturę.

Podczas spotkania z mediami dr n. med. Dorota Wojnowska, specjalizująca się w dermatologii, wygłosiła wykład dotyczący budowy skóry, jej wrażliwości oraz technologii inspirowanej naturą - BioMimic™. Technologia ta sprawia, że wykorzystujące ją dermokosmetyki  Physiogel są  odpowiednie dla skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji.

Skóra może stać się wrażliwa z wielu powodów, np. poprzez uszkodzenie  bariery naskórkowej,  po laseroterapii czy z dość banalnego  powodu - nieprawidłowej pielęgnacji przez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków i środków czystości. Innym powodem może być skłonność do tzw. nadmiernej gry naczyniowej (np. czerwienienie się). W teorii neurosensorycznej mówi się także o  zmienionych zakończeniach nerwowych w skórze.

Co ciekawe, skóra wrażliwa dotyczy najczęściej twarzy. Wiąże się to z cienką barierą rogową na skórze twarzy (większa jest jej przepuszczalność). W tym miejscu mamy także do czynienia z dużym zagęszczeniem gruczołów łojowych i mieszków włosowych, a  przez to następuje duża penetracja drażniących składników zawartych w niektórych kosmetykach. Również gruczoły potowe, których aktywność w tym miejscu jest zwiększona oraz silne unaczynienie skóry , a także skomplikowana sieć skórnych nerwów czuciowych, nie pozostają bez wpływu na poziom jej wrażliwości. Jednym z głównych powodów wrażliwości skóry twarzy jest też narażenie jej na przewlekłe działanie czynników atmosferycznych (np. mróz, wiatr, słońce).

Najważniejszym punktem spotkania było zapoznanie obecnych osób z nowatorską technologią BioMimic, która ma zastosowanie tylko w produktach marki Physiogel (balsamy i kremy). Innowacja produktów Physiogel polega na naśladowaniu  budowy i składu lipidów warstwy rogowej naskórka. Nie tylko skład balsamów i kremów  jest biokompatybilny z lipidami ludzkiego naskórka. Dzięki naśladującej naturę technologii biomimicznej (bios- życie, mimesis – naśladować) zastąpiono typową kropelkową formę lipidów technologią lipidów lamelarnych (blaszkowatych), bo właśnie takie naturalnie występują w skórze. Dzięki temu lamelarne lipidy w produktach Physiogel łatwo wbudowują się w warstwę rogową i tym samym ją regenerują (działanie biologiczne).

Balsamy i kremy marki Physiogel odbudowują warstwę ochronną, odpowiedzialną za nawilżenie skóry. Chronią także przed czynnikami drażniącymi, które mogą pogarszać stan skóry suchej i wrażliwej oraz - poprzez wspieranie naturalnych procesów – przyspieszają jej regenerację.

Podczas ostatniej części spotkania kosmetolog, dr Sylwia Malinowska z Kliniki Urody Life-Beauty przedstawiła dziennikarzom zaawansowane technologicznie ultrasonograficzne badanie skóry, w którym ocenie podlega grubość naskórka, grubość skóry właściwej oraz poziom nawilżenia skóry. Dzięki nowoczesnym urządzeniom takim jak Episcan możliwe jest także wykonanie badania grubości podnaskórkowego pasma bezechowego SLEB. To badanie pokazuje, jak bardzo skóra jest zniszczona i jak bardzo potrzebuje regeneracji.

Spotkanie poprowadził znany prezenter telewizyjny, znany ze zdrowego, sportowego stylu życia – Maciej Dowbor.