Jakie szmizjerki możesz znaleźć w ofercie VB?

Przeglądając najnowszą kolekcją od Victorii Beckham można znaleźć wiele praktycznych casualowych sukienek. Wśród modeli oversizowych są i szmizjerki, czyli sukienki inspirowane koszulą posiadające kołnierzyk, czasem stójkę i tekstylny pasek w talii. Są też i takie które posiadają marszczony dół, kołnierzyk, ale paska nie posiadają. Są też krótkie sukienki z rozkloszowanym dołem, które prezentują się niczym połączenie biznesowego looku z sukienką tenisową. Jak zatem stworzyć taką sukienkę, czy można zrobić to samodzielnie?

Szmizjerka – jakie materiały wybrać do szycia? Co jeszcze będzie potrzebne?

Aby uszyć szmizjerkę nie potrzebujesz nawet dużych umiejętności krawieckich wystarczy duża koszula męska, taka by była oversizowa. Do tej koszuli wystarczy doszyć szlufki, a także przeszyć tekstylny pasek, najlepiej używając ściegu maszynowego. Potem już tylko wkładasz pasek w szlufki i zyskujesz modną szmizjerkę. Oczywiście można też inaczej, wystarczy nabyć tkaninę bawełnianą używaną do szycia koszul. Potem już potrzebujesz wykrój koszuli i wykrój rozkloszowanej spódniczki, którą doszyjesz u dołu. Możesz nawet użyć dwóch różnych materiałów. W końcu zbliża się wakacyjny czas i można zaszaleć z kolorem. Oczywiście musisz też zaopatrzyć się w dobrą maszynę do szycia i pasujące nici, które elegancko obrąbią brzegi. W ten sposób powstanie sukienka bardzo podobna do tej, którą możesz zobaczyć w kolekcji Victorii Becham. Możesz także zakupić wykrój szmizjerki i nie kombinować z tworzeniem jej z dwóch elementów garderoby. Na tej podstawie wycinasz z materiału poszczególne elementy i łączysz według wykroju na maszynie. To doskonały sposób na relaks, a przy okazji możesz zyskać nową rzecz nie płacąc za nią tysiąca złotych czy nawet około dwóch tysięcy złotych, bo tyle trzeba zapłacić za sukienki od Victorii Beckham.

A może nietuzinkowa sukienka na lato zapinana na zamek?

Nasza kolejna propozycja to sukienka na lato o prostym kroju zapinana na zamek z doszywaną wstęgą w talii, która swobodnie zwisa u dołu. Sukienka w wersji Victorii Beckkham wykonana jest z poliestru i posiada kryty zamek. Zatem poza belą materiały poliestrowego musisz również zakupić odpowiednie zamki błyskawiczne do ubrań. Warto od razu wybrać więcej, bo coś może się nie udać, a ponadto, gdy zamek się zepsuje będzie można wszyć taki sam nowy. Doskonałej jakości modele producenta zamków błyskawicznych znajdziesz w ofercie hurtowni polimex.pl. Dobry zamek powinien charakteryzować się trwałością i nie stwarzać trudności przy zapinaniu. Taką sukienkę posiadając odpowiedni wykrój, który z odrobiną wyobraźni stworzysz samodzielnie, możesz uszyć. Tylko jak poradzić sobie z zamkiem.

Jak wszyć zamek błyskawiczny do sukienki?

Tutaj są dwie możliwości zamek może być kryty lub widoczny pomiędzy warstwami materiału. Druga opcja jest bardziej casualowa, więc jeśli stawiasz na elegancję musisz wybrać kryty zamek. Przed wszyciem zamka sfastryguj brzegi rozcięcia ręcznie lub maszynowo. Po wszyciu zamka usuń fastrygę łączącą brzegi. Dzięki temu wszyjesz zamek perfekcyjnie. Zamek błyskawiczny może być też widoczny lub częściowo widoczny. Jeśli chcesz wszyć zamek widoczny, przypnij go tak, aby taśmy leżały wierzchem na prawej stronie brzegów zapięcia i przyfastryguj. Ząbki powinny leżeć obok zaznaczonej linii szwu. Ukośnie podwiń górne końce taśm. Szyjąc na lewej stronie materiału przyszyj brzegi rozcięcia do to taśm zamka błyskawicznego. Odszycie ułóż nad taśmami zamka, prawą stroną na prawej, na przednich brzegach, następnie przypnij na zapasach szwów i zapasach na podłożenie. Szyjąc na wewnętrznej stronie przyszyj do odszyć przednie brzegi, szyjąc w linii szycia zamka błyskawicznego, a następnie dolne brzegi, szyjąc wzdłuż zaznaczonej linii podłożenia. Zawiń pod spód obszycie, brzegi sfastryguj i zaprasuj. Brzegi zapięcia ostębnuj wąsko bądź szerzej.

Uszycie sukienki a la Victoria Beckham może być świetny sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jeśli krawiectwo to Twój konik koniecznie zaopatrz się w zapas materiałów, nici i wykrojników i twórz to co podpowiada Ci serce i wyczucie mody.