Ulotne papierowe rzeźby, wycinane przez Maudie White, wyglądają niczym śnieg, który może rozsypać się w rękach. Artystka zamienia zwykłe kartki papieru w małe dzieła sztuki. Z niesamowitą dokładnością wykrawa ptaki, liście, krajobrazy i sceny rodzajowe. Każdy element to godziny szkiców ołówkiem, żmudne nacinanie papieru i  praca na minimetry. Jednak efekt jest niepowtarzalny!
Ilustracje zaskakują ilością detali i świadomością faktur. Ptasie pióra, elementy krajobrazu – dbałość o szczegóły to bardzo mocna strona White. Artystka bawi się światłem, powieszone na ścianie wycinanki wraz z cieniem tworzą monochromatyczne obrazy. Lekkie, ażurowe konstrukcje zapierają dech w piersiach. Prosta forma i geometryczne kształty doskonale wpisują się w najnowsze minimalistyczne trendy.
White zwraca uwagę, że przez swoją sztukę próbuje nauczyć odbiorców patrzenia na otaczający ich świat przez pryzmat form i kształtów.
Prace artystki, na razie niedostępne w powszechnej sprzedaży, będzie można zobaczyć od 5 września na wystawie „Birds I’ve Been” w Western New York Book Arts Collaborative w Buffalo.