Patent na schudnięcie

W Hollywood co chwilę pojawia się nowa dieta-cud, na której gwiazdy próbują ekspresowo chudnąć. Większość gwarantuje niestety pewny efekt jojo tuż po ich zakończeniu. Inne są skuteczne, ale nie do końca bezpieczne. Tak jest w przypadku supermodnej do niedawna diety Dukana. Podczas niej ograniczasz praktycznie do zera węglowodany, włączasz za to do menu dużo białka i tłuszczów. Uwielbiana przez gwiazdy, np. Kim Kardashian, okazała się niebezpieczna dla wątroby i nerek. Do tego stopnia, że U.S. News & World Report, publikujący co roku listę najlepszych i najzdrowszych diet, umieścił ją na jednej z ostatnich pozycji.

Podobnie jest z modną ostatnio głodówką. Idealna, jeśli chcesz oczyścić organizm po miesiącach jedzenia w fast foodach, nie powinna być stosowana jako stały element diety. Robiona zbyt często i zbyt długo prowadzi do niedoborów, a Twój organizm zamiast tłuszczu, spala zapasy energii i tkankę mięśniową. Nie wspominając o gigantycznym efekcie jojo, który atakuje już kilka tygodni po powrocie do normalnego stylu odżywiania. Jak więc bezpiecznie i szybko schudnąć? Czy da się to w ogóle osiągnąć bez ogromnych wyrzeczeń? Na polu walki ze zbędnymi kilogramami pojawił się nowy zawodnik - ekstrakt z nasion afrykańskiego mango.

Jak działa afrykańskie mango?

Suplementów na odchudzanie są w sklepach i Internecie miliony. Działanie wielu z nich nie jest jednak poparte żadnymi dowodami. Mają chemiczne składy i są produkowane praktycznie od zera w laboratoriach. Całkowicie naturalny i przebadany jest za to ekstrakt z pestek dzikiego mango (african mango), które rośnie w zachodniej i środkowej Afryce. O jego dobroczynnym działaniu wiedzą m.in. mieszkańcy Nigerii, którzy na co dzień używają go w swojej diecie. Pestki mango są jednym z głównych składników ich słynnej zupy ogbono, uważanej w tamtym regionie za super zdrową.

Na całym świecie stało się o nich głośno kilka lat temu za sprawą Doktora Mehmeta Oza, prowadzącego słynny w Stanach Zjednoczonych talk show "Dr Oz radzi". Przedrostek „doktor” nie jest tylko medialną zagrywką na zwiększenie oglądalności, bo Oz naprawdę jest lekarzem, do tego kardiochirurgiem.

Napisał też wiele książek o zdrowym stylu życia. W jednym z odcinków swojego show podzielił się z widzami swoim nowym odkryciem, czyli właśnie suplementem z afrykańskim mango. Zachwycał się, że schudł dzięki niemu ponad 7 kilogramów w zaledwie miesiąc, w ogóle nie zmieniając swojej diety.
Cała Ameryka zainteresowała się tym niezwykłym składnikiem.
Badania przeprowadzone w 2005 i 2009 roku i opublikowane w czasopiśmie „Lipids in Health and Disease” dowodzą jego niezaprzeczalnej mocy w szybkim odchudzaniu. I nie tylko. Ekstrakt z pestek afrykańskiego mango pomaga nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale obniża też poziom całkowitego i złego cholesterolu, a także pozwala utrzymać stały poziom cukru we krwi. Dzięki temu zmniejsza zachcianki na słodycze i ogranicza ryzyko wystąpienia w przyszłości cukrzycy. Funduje organizmowi też naturalny detoks i zmniejsza w nim stany zapalne. A wszystko bezpiecznie i zdrowo.

Które suplementy z mango wybrać?

Wszystko co musisz wiedzieć, zanim sięgniesz po suplement z ekstraktem z afrykańskiego mango.

  • Mango ze sklepu nie jest alternatywą dla suplementów

Jak się okazało w badaniach, jedynie pestki afrykańskiego mango mają IGOB131, substancję o magicznej mocy odchudzania. Nie ma jej już w tym, które rośnie np. w Tajlandii. Dlatego zwykłe mango ze sklepu nie zastąpi suplementów. Nawet w przypadku owoców afrykańskiego mango, nie wiadomo ile trzeba by ich było zjeść, aby pobudziły metabolizm. W suplementach jest to dokładnie wyliczone.

  • Suplementy z mango nie są sobie równe

 

Wiele suplementów z afrykańskim mango nie ma tak naprawdę afrykańskiego mango w składzie. W przeprowadzonych niedawno badaniach okazało się, że zamiast tego są w nich wyciągi ze zwykłego mango, które ma wiele dobroczynnych dla organizmu witamin i minerałów, ale niestety nie wspomaga odchudzania. Dlatego wybieraj tylko te suplementy, które mają w składzie ekstrakt z Irvingia Gabonensis, jak np. african mango, africanmangosklep.pl

  • Afrykańskie mango jest dobre dla każdego

 

Tak, o ile nie jesteś w ciąży i jesteś generalnie zdrowa. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz problemy z nerkami, wątrobą, częste biegunki, wzdęcia, stany zapalne układu pokarmowego lub zespól jelita drażliwego. Pestki mango mają bardzo wysokie stężenia błonnika. Pomaga on w chudnięciu, ale u osób z problemami z układem pokarmowym może go dodatkowo podrażnić.

Odchudzanie na wspomaganiu

Pamiętaj, że suplementy to nie magiczna różdżka, dzięki której będziesz już zawsze szczupła. Aby przyniosły jak najlepsze efekty, łącz je z dobrze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami. Najzdrowsza według ekspertów w 2018 roku jest śródziemnomorska i DASH. W obu powinnaś jeść wszystko po trochu: duże ilości warzyw, zboża, ryby, orzechy i owoce. I nie eliminować żadnej grupy składników. Ważny jest też ruch, minimum trzy razy w tygodniu po 60 minut. To wszystko, w połączeniu z suplementami z afrykańskiego mango, pozwoli Ci szybko zrzucić zbędne kilogramy, a potem na długo cieszyć się nową szczupłą sylwetką. A co jeśli waga ani drgnie? Zrób profilaktyczne badania i sprawdź, czy nie masz problemów z tarczycą. Nadwagę może powodować jej niedoczynność, podobnie jak nieprawidłowy poziom prolaktyny czy insulinooporność.