Rola drzwi przesuwnych

Z reguły system drzwi przesuwnych spotyka się w rozwiązaniach dotyczących sposobów na przechowywanie. To doskonała metoda zamykania szaf, szczególnie tych wnękowych. System drzwi przesuwnych pozwala znacznie zminimalizować ryzyko negatywnego wpływu na przepustowość ciągów komunikacyjnych, ale także wpływa pozytywnie na naszą przestrzeń życiową. Rozwiązanie takie świetnie sprawdza się do zamykania garderoby, szczególnie takiej, która znajduje się tuż przy wejściu do pomieszczenia, ponieważ zupełnie nie koliduje z innymi drzwiami, ani nie blokuje przejścia obok. Drzwi przesuwne są również bezpieczniejsze od tych, które mogą się zatrzasnąć, co może być plusem dla rodzin z dziećmi.

Gdzie sprawdzi się system drzwi przesuwnych?

Jest to doskonałe rozwiązanie do wąskich przedpokojów, gdzie z reguły umieszcza się szafę na odzież wierzchnią, a także schowki innego rodzaju. Otwarcie takich drzwi nie wiąże się z blokowaniem korytarza. System przesuwny pozwala również na pełne otwarcie szafy (lub też na tyle, ile akurat potrzebujemy), jak i dopuszcza więcej światła, niż jest to w przypadku tradycyjnego, uchylanego skrzydła drzwiowego. Drzwi, które łatwo przesuniemy w bok w celu ich otwarcia doskonale sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie wszelkie wnęki są schowane w ścianach, a ogólny wygląd przestrzeni jest bardzo spójny i minimalistyczny.

System drzwi przesuwnych - w jakich wnętrzach zastosować?

Nowoczesne drzwi do współczesnych wnętrz

Tego typu rozwiązanie pozwala znacznie ograniczyć zajmowanie przestrzeni przez odchylane skrzydła, ale i spójnie integruje się z nowoczesnymi aranżacjami. Tradycyjne skrzydła drzwiowe, pomimo licznych wzorów, nie zawsze do końca wpiszą się w potrzeby współczesnych trendów architektonicznych. Systemy drzwi przesuwnych mogą wkomponować się idealnie w aranżacje skandynawskie i minimalistyczne, a także industrialne. Taka forma odgrodzenia jednego pomieszczenia od drugiego niekiedy daje możliwości uzyskania wrażenia jego nieobecności. Płaska płyta drzwi przesuwnych może być wykonana właściwie w każdym stylu, dlatego dopasowanie ich do każdej aranżacji nie powinno nastręczać żadnych problemów. Do przedpokojów i sypialni szczególnie dobrze nadają się te pokryte taflą lustrzaną.

System drzwi przesuwnych - w jakich wnętrzach zastosować?

Gdy chcemy zastosować system przesuwny

Tego rodzaju drzwi zupełnie różnią się od tych, do których przywykliśmy. Jednak często, a szczególnie w małych mieszkaniach z wąskimi korytarzami i blisko umiejscowionymi przejściami do poszczególnych pomieszczeń, okazuje się, że rozwiązanie takie znacznie podniesie nasz komfort. System drzwi przesuwnych składa się z paru elementów, które możemy skompletować np.tu:

https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/drzwiczki/systemy-przesuwne.html, ale dostępne są również zestawy i dopasowane komplety. Z pewnością należy zdjąć dokładne rozmiary i zorientować się, jaki typ konstrukcji najlepiej wpasuje się do naszego wnętrza.