Ozdoby świąteczne w salonie

Salon to miejsce, w którym cała rodzina spędza czas, celebrując świąteczne chwile. To przestrzeń, w której szczególnie warto zadbać o stworzenie wyjątkowego klimatu, podkreślającego wyjątkowy charakter Bożego Narodzenia. Jednym z najważniejszych elementów dekoracji jest oczywiście choinka, ale dekoracje bożonarodzeniowe nie muszą skupiać się tylko wokół świątecznego drzewka. Ciekawym pomysłem są poduszki dekoracyjne, nawiązujące do świątecznego klimatu. W wersji na wesoło możesz wybrać kolorowe poszewki z motywem świętego Mikołaja, reniferów z czerwonymi noskami, a także bałwanków i roześmianych dzieci na sankach. Taka dekoracja szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym domownikom, ale z pewnością docenią ją także osoby, dla których święta to przede wszystkim okazja do wspólnego spędzania czasu.

Świąteczne dekoracje do Twojego domu

Inna wersja to eleganckie poduszki i koce świąteczne ozdobione złotym lub srebrnym wzorem w gwiazdki świąteczne. Wyszywane złotą nicią ornamenty przepięknie połyskują w blasku choinkowych lampek, tworząc niepowtarzalny klimat.

Świąteczne dekoracje do Twojego domu

Świąteczna dekoracja okna

Dekoracja świąteczna nie musi ograniczać się tylko do salonu. Ciekawym pomysłem na stworzenie klimatu świąt jest udekorowanie okna, zwłaszcza jeżeli znajduje się ono na parterze lub w miejscu dobrze widocznym z ulicy. Ozdabiając parapet i ramę okna przyczynisz się do wykreowania świątecznego nastroju nie tylko u domowników, ale także przechodniów. W końcu Boże Narodzenie to czas, kiedy absolutnie nikt nie powinien pozostawać w złym nastroju. W oknie warto zawiesić lampki świąteczne lub postawić dekoracyjną latarenkę, której światło będzie dobrze widoczne już z daleka.

Świąteczne dekoracje do Twojego domu

W dekoracji okna można wykorzystać girlandy świąteczne i wianki wykonane z jodłowych gałązek, bombek choinkowych oraz kolorowych gwiazdek. Jako ozdoby takiego stroika sprawdzą się także łańcuchy choinkowe, obsypane brokatem gwiazdki i figurki zwierząt: wszystko, co kojarzy się ze świętami i dobrze zaprezentuje się w blasku lampek.

Świąteczne dekoracje do Twojego domu

Świąteczne oświetlenie

Dekoracje świąteczne bożonarodzeniowe bardzo często są związane z oświetleniem, które w wierzeniach ludowych ma za zadanie rozpraszać zimowy mrok i sprawić, że domownicy gromadzą się wokół domowego ogniska. Nieprzypadkowo główną ozdobą każdej choinki są lampki, a na balonach i tarasach montowane są świetlne instalacje sań świętego Mikołaja. W domu doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju świece oraz świąteczne świeczniki wykonane z naturalnego drewna, eleganckiej ceramiki lub posrebrzane. Można ustawić je na świątecznym stole, kominku lub na szafce. W każdym z tych miejsc zaprezentują się równie efektownie.

Świąteczne dekoracje do Twojego domu


Warto pamiętać, że zgodnie z tradycją kolacja wigilijna powinna się odbywać właśnie przy naturalnym blasku świec, a więc absolutnie nie powinno ich zabraknąć podczas tego wydarzenia. Ciekawym rozwiązaniem są także świąteczne latarenki i lampiony, dostępne obecnie w wielu kształtach i kolorach.

Dekoracje świąteczne to prosty sposób na stworzenie magicznej atmosfery Bożego Narodzenia w każdym domu. Jeżeli cenisz sobie rodzinną atmosferę i chcesz zapewnić swoim bliskim chwile relaksu podczas świątecznej przerwy od pracy i nauki, nie powinno zabraknąć ich także w Twoim domu.