Elegancka sofa dla dwojga

Sofa to eleganckie rozwiązanie do każdego salonu. Elegancka sofa dwuosobowa to klasyczny mebel, który docenią wielbiciele stonowanej elegancji i tradycyjnych aranżacji. Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary sprawdzi się nawet w niewielkich pokojach dziennych, ale równie dobrze prezentuje się w większych salonach. Jeżeli dysponujesz większą ilością miejsca, pomyśl o ustawieniu naprzeciwko siebie dwóch identycznych mebli lub dołączeniu do sofy foteli utrzymanych w tym samym stylu, tworząc elegancki zestaw wypoczynkowy.

Stylowa kanapa w salonie

Dwuosobowa kanapa do salonu to mebel niezwykle popularny i można go nabyć w różnych wersjach, dedykowanych do różnych typów aranżacji. W ofercie producentów można znaleźć klasyczne, skórzane sofy o pikowanych obiciach, pasujące do stylu nowojorskiego lub brytyjskiego, a także wersje o nieco bardziej finezyjnej linii, które ciekawie zaprezentują się we francuskim saloniku.

Wygodny narożnik dla całej rodziny


Narożnik, czyli inaczej kanapa narożna, to zdecydowany faworyt wielu rodzin. Niezwykle wygodny, pozwala na komfortowy odpoczynek większej ilości osób, dzięki czemu szybko stał się ulubionym meblem do salonu i jednym z największych konkurentów klasycznej sofy. Narożnik w zależności od wielkości może pomieścić 3 lub więcej osób, i tak samo jak sofa może stanowić komplet wypoczynkowy z wykonanymi w tym samym stylu fotelami. Ciekawą opcją jest narożnik z funkcją relaks. Na czym to polega? Przede wszystkim na możliwości rozłożenia jednego lub dwóch siedzisk do pozycji półleżącej za pomocą jednego przycisku. Jeżeli lubisz spędzać czas w salonie na oglądaniu ulubionych filmów lub popołudniowej drzemce, to kanapa z funkcją relaks jest wręcz stworzona dla Ciebie.

Stylowa kanapa w salonie

Bardzo często narożnik funkcjonuje także jako kanapa rozkładana, dzięki czemu może być wykorzystywany nie tylko jako miejsce do wypoczynku, ale także dodatkowe miejsce do spania.

Paleta kolorów dla każdego


Kiedy już wiesz, jaką wielkość i kształt kanapy wybierzesz do swojego salonu, czas zastanowić się nad wyborem koloru i tkaniny obiciowej. Wprawdzie istnieją klasyczne rozwiązania, takie jak klasyczna kanapa Chesterfield, która w większości opcji jest tapicerowana skórą (naturalną lub sztuczną) albo pluszem i pikowana w charakterystyczny dla tego modelu sposób, ale w większości przypadków możesz dowolnie wybrać zarówno kolor, jak i rodzaj tkaniny. Jeżeli marzy Ci się salon w stylu prowansalskim możesz pokusić się o elegancką kanapę do salonu tapicerowaną białą tkaniną w drobne kwiaty, a jeśli preferujesz surowy styl skandynawski: postaw na kolor szary i naturalne materiały. W stylu nowoczesnym, który ceni kolorystyczne kontrasty i nasycone kolory, kanapa może być obita tkaniną w intensywnym odcieniu czerwieni lub fioletu, które będą pasowały również do aranżacji typu glamour. Wybierając kanapę warto poprosić o wzornik tkanin obiciowych dostępnych dla danego modelu: zazwyczaj jest to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt różnych kolorów, wzorów i splotów materiałów, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Stylowa kanapa w salonie

Decydując się na kanapę do salonu, warto nie tylko skupić się na jej wyglądzie i wielkości, a więc na designie i cechach funkcjonalnych, ale także przetestować ja przed dokonaniem zakupu. Jeżeli tylko masz taką możliwość, usiądź na wybranej kanapie i sprawdź, czy poczujesz się wygodnie i komfortowo. Jeżeli tak, jest to idealny model do Twojego salonu.