Sukienki piżamowe należą do tego typu trendów, które niby się nie wyróżniają, niby nie dominują na wybiegach czy w modzie streetwear, ale istnieją od zawsze i nie przemijają. Co jakiś czas obserwujemy ożywienie klasycznej slip dress. W latach 90. nastąpił rozkwit trendu, inspirowany kultową postacią Courtney Love, ale pod koniec XX wieku sukienki piżamowe powróciły w bardziej swobodnej wersji.

Prosta sylwetka sukienki piżamowej nadal jest preferowana ze względu na łatwość w noszeniu. Możliwości stylizacyjne z sukienką piżamową są nieograniczone, ale zawsze warto zobaczyć, jak robią to gwiazdy. Selena Gomez zaproponowała łatwe rozwiązanie, łącząc sukienkę piżamową z niecodzienną kurtką, uzyskując tym samym fantastyczny efekt.

Styl gwiazd: Selena Gomez w sukience piżamowej

Piosenkarka pojawiła się w Los Angeles w atłasowej, kremowej sukience piżamowej z głębokim rozcięciem z przodu. Gwiazda narzuciła na nią futrzaną, przyciętą kurtkę bomber z kolekcji Coach wiosna 2018. Oryginalna kurtka przyciągała uwagę  kolorystyką, aplikacją w kształcie serca i skórzanym zapięciem przy kołnierzu. Maksymalistyczna kurtka idealnie pasowała do prostej, eleganckiej sukienki.