Podczas Met Gala 2016 Madonna wykazała się sporą odwagą, prezentując się w wyjątkowo ekstrawaganckiej sukni Givenchy. Wszystkie kobiece atrybuty gwiazdy zostały wystawione na widok publiczności. Madonna nie czuła chyba dyskomfortu w takiej stylizacji, pozując obok największych gwiazd ze świata mody, muzyki i filmu. Wszyscy przybyli do Nowego Jorku na wystawę „Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology”, której organizatorem i kuratorem był Andrew Bolton.

Styl gwiazd: ekscentryczna Madonna

Madonna została owinięta w suknię, którą zaprojektował Riccardo Tisci. Łańcuchy, transparentne, delikatne koronki i całe mnóstwo taśmy kinezjologicznej, czyli materiału używanego przy urazach sportowych. Spójnie wypadły dodatki wykorzystane w stylizacji, jak skórzane buty z cholewami i grube pierścienie ozdabiające wszystkie palce.

Styl gwiazd: ekscentryczna Madonna

57-letnia gwiazda przyznała, że suknia wyjątkowo krępowała jej ruchy, utrudniając nawet załatwienie potrzeby fizjologicznej. Jak poinformował The Telegraph, projekt sukni z wykorzystaniem terapeutycznych taśm kinezjologicznych inspirowany był osobą kultowej piosenkarki. Materiał miał pomóc zmęczonym mięśniom gwiazdy podczas trasy koncertowej.

Styl gwiazd: ekscentryczna Madonna

Jak możecie się przekonać sami, Madonna wygląda rewelacyjnie. Na imprezie czarowała swoim szykownym stylem boho, z minimalnym makijażem i potarganymi włosami ułożonymi w nieregularne fale. Zaskoczeniem była biżuteria, jaką gwiazda miała na głowie. Ekscentryczna opaska z łańcuszka wysadzanego kamieniami, zakończona misterną ozdobą na czole gwiazdy. Madonna nie przestała prowokować, ale potrafi robić to naprawdę stylowo.

Styl gwiazd: ekscentryczna Madonna