Oscary co roku wzbudzają ogromne emocje. Słychać co rusz spekulacje, kto wygra, a kto tym razem pożegna się z nagrodą. Ważnym aspektem gali rozdania najsłynniejszych na świecie nagród filmowych są stylizacje gwiazd. Dlatego też nic dziwnego, że napięcie narasta i nawet przed uroczystością media śledzą z niecierpliwością gwiazdy i oceniają ich modowe pomysły, które być może pojawią się wkrótce na Oscarach.

Styl gwiazd: Cate Blanchett w Atelier Versace

Nie można było pominąć stylizacji wielokrotnie nominowanej do Oscarów aktorki, Cate Blanchett, która brała udział w tegorocznym Costume Designers Guild Awards. Cate na czerwonym dywanie wystąpiła w niestandardowej czarnej sukni Atelier Versace, która w całości została wykonana z metalowych blaszek, przypominających kolczugę. Suknia miała wysokie rozporki po bokach i wycięcie na plecach. Stylizację gwiazdy uzupełniał  szeroki diamentowy naszyjnik Tiffany & Co.

„Kocham kontrast między metaliczną kolczugą a blaskiem diamentów”, powiedziała stylistka aktorki, Elizabeth Stewart. „To niesamowite połączenie w bardzo klasycznym looku”. Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co będzie miała na sobie w niedzielny wieczór Cate Blanchett, nominowana do Oscara za główną rolę w filmie „Carol”.