Prezentowany stół w kształcie kostki Rubika bez wątpienia będzie centralnym punktem w każdym domu. Mebel jest doskonałym połączeniem sztuki z technologią. Niepowtarzalny i innowacyjny przedmiot skupi na sobie uwagę zarówno domowników, jak i gości. Elastyczny cube został zaprojektowany przez RockPaperRobot, firmę zajmującą się wystrojem wnętrz. Ideą przewodnią biura projektowego jest koncentracja na przedmiotach, które mają duszę i mogą opowiedzieć własną historię.

Elastyczny stół możemy złożyć jak kultową kostkę Rubika. Składa się on z drewnianych sześcianów, połączonych ze sobą za pomocą stalowych uchwytów-kabli. Sposób ich zamocowania pozwala na przesuwanie pojedynczych kostek i tworzenie różnych bloków. Matrycą do powstania przesuwanego stołu były namagnesowane drewniane kostki, które lewitowałyby względem siebie. Autorzy, jak możemy zobaczyć, znaleźli sposób na uzyskanie zamierzonego efektu, bez odwoływania się do zjawisk paranormalnych.

Designerski stół składa się z kompletu 27 sześcianów i kosztuje niebagatelne 10.000 dolarów. Z uwagi na swoją wysoką cenę, stanie się przedmiotem dostępnym dla osób zamożnych, które bez mrugnięcia okiem zakupią ten unikatowy mebel, by wykazać się dobrym smakiem przy urządzaniu swojego biura czy domu.