Gdzie i dlaczego odkłada się tłuszcz?

Miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową często możemy zaobserwować w okolicach brzucha, boków, ud czy pośladków. Głównymi czynnikami determinującymi są w tym wypadku płeć, przebyte choroby, przyjmowane leki lub predyspozycje genetyczne. U mężczyzn zdecydowanie częściej obserwuje się otyłość brzuszną (typu jabłko), u pań natomiast przyrost tkanki w okolicach dolnej części ciała (typu gruszka). Jednak nadwaga w tych okolicach nie od razu musi stanowić określonego typu otyłości. Należy wiedzieć, że efekt końcowy jest rezultatem długoletnich zaniedbań i rażących błędów w prowadzeniu odpowiedniego dla zdrowia stylu życia. Warto więc bacznie obserwować swoje ciało i jak najszybciej podjąć decyzję o zmodyfikowaniu swojej diety oraz zwiększeniu aktywności. Oprócz oczywistych skutków otyłości ograniczających sprawność czy stabilność kręgosłupa, nadmiar tkanki tłuszczowej często stanowi źródło frustracji i kłopotów z poczuciem własnej wartości. Znaczny spadek samopoczucia i motywacji do działania wpływa na naszą codzienną aktywność, kontakty międzyludzkie i poczucie spełnienia.

Medycyna estetyczna w wyszczuplaniu ciała

Intensywność zabiegów wyszczuplających z zakresu medycyny estetycznej jest bardzo różna. Rozwój technologiczny pozwolił opracować techniki, dzięki którym możemy zrezygnować z ryzyka i dużej inwazyjności operacji. Dodatkowe atuty w postaci bezpieczeństwa, efektywności i wyeliminowania okresu rekonwalescencji sprawiają, że na zabieg może zdecydować się praktycznie każdy, którego ogólny stan zdrowia jest bez zarzutu. Dobrym przykładem może być zabieg opierający się na wykorzystaniu fal dźwiękowych - Liposunix. Jego działanie na określony obszar ciała powoduje rozbicie komórek tłuszczowych i uruchamia procesy, dzięki którym organizm samodzielnie się ich pozbywa. Nowoczesny sprzęt nie narusza innych tkanek, jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Dostępny w klinice SkinClinic zabieg polecany jest szczególnie w przypadku walki z miejscową otyłością; pozwala zmniejszyć obwód nawet o 2,5 cm, a przy serii zabiegów jeszcze bardziej zoptymalizować efekt.

Efekty Liposunix

l Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej w wyznaczonych obszarach.

l Modelowanie i rzeźbienie sylwetki, zmiana jej kształtu i proporcji.

l Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach trudnych do wyszczuplenia przy pomocy diety i ćwiczeń.

l Pozbycie się z organizmu nadmiaru komórek tłuszczowych.

l Zmniejszenie obwodu talii.

Dzięki zabiegowi możemy znacznie wspomóc organizm w eliminacji zbędnego tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że medycyna estetyczna to tylko dodatek - jedynie trwałe zmiany i wprowadzenie solidnych nawyków zdrowego żywienia oraz regularnej aktywności fizycznej są gwarancją utrzymania pięknego wyglądu, dobrego zdrowia i samopoczucia.

Więcej o zabiegu Liposunix znajdziesz na stronie: www.skinclinic.pl