Jedzenie „na mieście” bywa często przykrym doświadczeniem. O ile jeszcze wystrój wnętrz restauracji czy barów wiele zyskał, to nie zawsze design idzie w parze z dobrym smakiem dosłownie i w przenośni. Możemy trafić na różnie koszmarki kulinarne, ciesząc się, że coś było jedynie niesmaczne, a nie, na przykład, trujące. Niestety, osoby mające dwie lewe ręce w kuchni są skazane na zewnętrzne stołowanie się. Chociaż z drugiej strony cały zachodni świat je poza domem.

Wracając do naszego tematu gotowania, wyszukaliśmy doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy lubią czasem coś ugotować bez względu na to, jak im to wychodzi, a właściwie smakuje. Spółka Molecule-R, mająca siedzibę w Montrealu, wymyśliła aromatyczny widelec. Aromafork to prawdziwa kuchnia molekularna na potrzeby użytku domowego. Bez zbędnych skomplikowanych doświadczeń kulinarnych możemy sami w domu sprawić, że kasy kęs będzie smakował wyśmienicie.

Specjalistyczne sztućce wprowadzą aż 21 smaków do naszych posiłków. Jak to jest możliwe ? Wystarczy, że siła zapachu będzie odpowiednia, a wszystko będzie smakowało nam jak nigdy do tej pory. Unikalne sztućce to proste rozwiązanie. Niewiele różnią się od powszechnego widelca czy łyżki. Jedynie na uchwycie posiadają małe wgłębienie, w które wkłada się bibułę nasączoną kroplą wybranego aromatu. Zapach sprawia, że nasze potrawy zyskują bardziej intensywny smak. Idealne rozwiązanie.