Nie musisz gotować w mroku!

Nie trzeba jednak załamywać rąk, ponieważ można wdrożyć pewne, wcale nieskomplikowane, rozwiązania wykorzystując choćby artykuły dekoracyjne z Pepco, i wprowadzić do kuchni ożywienie.

Brak okna można zrekompensować na różne sposoby i to wcale nie obciążające naszych portfeli. Postawmy najpierw na jasne kolory ścian (biel, ale też pastelowe barwy) oraz jasne płytki (na ścianach i podłodze). Czerń czy granat, mimo tego, że są modne, tu absolutnie nie powinny wchodzić w grę, bo niepotrzebnie przytłoczą wnętrze. Warto także wybrać jasne meble (jak i jasne AGD). Sprawdzą się również te, których fronty subtelnie błyszczą się, ponieważ dzięki temu dochodzi do nienachalnego odbijania światła. Można też skusić się na przeszklenia oraz chromowane powierzchnie. Znawcy tematu zdecydowanie odradzają ciężką zabudowę wykonaną z ciemnego drewna.

Ślepa kuchnia wymaga także indywidualnego podejścia do oświetlenia. Najlepiej jest postarać się o wiele źródeł światła. Sprawdzony sposób to zestawienie sufitowej lampy (umieszczonej niedaleko wejścia do pomieszczenia) z równomiernie zlokalizowanymi, ściennymi kinkietami.

Takie połączenie warto na dodatek uzupełnić oprawami halogenowymi oraz delikatnymi listwami LED (przedmioty te oraz inne rozświetlające, dekoracyjne artykuły dostaniemy na przykład w Pepco) schowanymi pod kuchennymi szafkami (dolnymi oraz górnymi) bądź rozmieszczonymi bezpośrednio nad roboczym blatem. A jeżeli chodzi o barwę światła, powinna być ona ciepła i żółta, tak żeby przypominała promienie słoneczne. Zaopatrzmy się przy tym w żarówki energooszczędne, ponieważ w ślepej kuchni światło jest bardzo często włączane i do tego na dłuższy czas.

To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ również dekoracje, które znajdą się w naszej ślepej kuchni, mogą ją nieco rozjaśnić. Warto rozważyć wykorzystanie fototapety z ciekawym widokiem, która powinna być również oświetlona. Wraz z nią otrzymamy namiastkę okna.

Ten sam efekt uda nam się uzyskać także ze zdjęciem czy obrazem, które przedstawiają np. las, łąkę, ogród. Dobrze jest też zawiesić w ślepej kuchni lustro (raczej małe, a na pewno bez ramy). Odbije ono światło, a w rezultacie sprawi, że pomieszczenie wyda się wizualnie i optycznie większe oraz jaśniejsze – niezależnie od stylu, w jakim jest urządzone. Trzeba pamiętać tylko o regularnym czyszczeniu szklanej tafli. Ponadto liczą się też inne kolorowe dodatki, w tym np. plastikowe pojemniki do kuchni, które nie dość, że cieszą oko, to jeszcze ożywiają miejsce. Do tego są one na tyle interesującym elementem, że warto poświęcić im nieco więcej uwagi.

Plastikowe pojemniki do kuchni – po co i jakie?

Plastikowe pojemniki do kuchni rozpanoszyły się w naszych domach. Nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie. Służą nam do przechowywania żywności nie tylko na stole czy szafce, ale też w lodówce i w zamrażarce. Istnieją ponadto modele, które można umieszczać w kuchence mikrofalowej. Ogólnie mówiąc, zbiorniczki te zalicza się do przedmiotów uniwersalnych, zwłaszcza że plastikowe pojemniki do kuchni to bardzo szeroki asortyment: różne wielkości, pojemności, barwy, wzory, kształty.

Jednak kiedy się w nie zaopatrujemy, pamiętajmy, żeby plastikowe pojemniki do kuchni miały szczelne pokrywki. To bardzo ważne w kontekście świeżości żywności, która czeka na znalezienie się w naszych brzuchach. Co w takim razie można umieszczać w plastikowych pojemnikach do kuchni? Chociażby przyprawy, ciastka, płatki śniadaniowe, suszone owoce, ale też sypkie produkty, które wykorzystujemy na co dzień do gotowania i wypieków (mąkę, cukier, kasze, kakao, sól). W takich przypadkach najlepiej jest decydować się na plastikowe pojemniki do kuchni z dedykowanymi dozownikami, co znacznie ułatwia wyjmowanie, tego, co się w nich znalazło. Plastikowe pojemniki do kuchni oraz inne akcesoria, w tym artykuły dekoracyjne kupimy np. w Pepco.