Jedwab i noni, to dwa cudowne składniki pielęgnacyjne. Ich właściwości kosmetyczne doceniono już w starożytności. To właśnie ich wyjątkowość oraz spektakularne efekty pielęgnacyjne stały się  inspiracją do stworzenia gamy kosmetyków do pielęgnacji ciała marki Apart preBIOtic - jedwab i noni. Dlaczego są takie wyjątkowe? W czym tkwi ich sekret?

Jedwab – starożytna nić urody!

Być może nie każdy z Was wie, że głównymi składnikami jedwabiu są dwa białka: fibroina (ok. 70%)

i serycyna (30%). Wykazują one ogromne podobieństwo, w swoim składzie chemicznym, do protein występujących w skórze i włosach, dlatego tak doskonale wpływają na ich kondycję i wygląd, działają niemal identycznie. Ciekawostką jest to, że proteiny jedwabiu  posiadają ładunek elektrostatyczny przeciwny do ładunku skóry i włosów, dzięki czemu sprawiają, że kosmetyk posiadający w swoim składzie proteinę jedwabną silnie przywiera do powierzchni, zwiększając tym samym swój efekt pielęgnacyjny.

Jak działa jedwab?

Jedwab dzięki swym właściwościom, doskonale sprawdza się jako składnik kosmetyków nawilżających, skutecznie zapobiegając wysuszeniu naskórka. Ponadto tworzy na powierzchni skóry cienki filtr, gwarantując jej ochronę  przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Zaletą jedwabiu jest to, że nie powoduje podrażnień, więc swobodnie może być stosowany w kosmetykach przeznaczonych dla skóry suchej, wrażliwej i nadmiernie reaktywnej.

Serycyna, drugie z białek jedwabiu, zwane klejem jedwabnym - zlepia -  uszczelnia - włókna fibroinowe jedwabiu naturalnego. Poprawia stan bariery naskórka, redukując utratę wody. Tworzy na jego powierzchni delikatną warstwę czyniąc skórę gładką i aksamitną.

Noni – niezastąpiona „aspiryna starożytności”!

Morwa indyjska – noni - jest thaitańskim drzewem, którego owoce posiadają niezastąpione  właściwości lecznicze i kosmetyczne. Ekstrakt z owoców noni, jest bogatym źródłem atyoksydantów i komponentów pielęgnujących, przywracających skórze młodzieńczy wygląd. Zwalcza objawy przedwczesnego starzenia, wygładza zmarszczki i zapobiega ich pogłębianiu. Koi podrażnioną, suchą skórę, nawilża i zmiękcza ją. Dzięki swoim właściwościom poprawia barierę lipidową skóry, chroniąc ją przed nadmierną utratą wody.

Murumuru do całości.

Pochodna masła murumuru, pozyskiwanego z nasion dziko rosnącej palmy Astrocaryum murumuru w rejonach Amazonii, w swym składzie posiada dużą zawartość nasyconych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych muru-muru, co  pozwala na ochronę skóry przed  niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (mróz, słońce, wiatr). Stanowi doskonałe uzupełnienie składu kosmetyku Apart preBIOtic jedwab-noni.

Dla kogo Apart preBIOtic jedwab-noni.

Kosmetyki z tej linii polecane są osobom posiadającym bardzo wrażliwą i reaktywną skórę. Jedwab nie powoduje uczuleń i podrażnień, a noni przywraca skórze młodzieńczy wygląd i  likwiduje oznaki przedwczesnego starzenia.