Gładka i napięta skóra bez zmarszczek, plamek,  czy nierówności.  Która z nas dziś może się taką pochwalić?  Która z nas dostała taką cerę w prezencie od natury? Niewiele jest takich kobiet na Świecie, które posiadają skórę bez skazy i nie muszą się nadmiernie gimnastykować, aby zawsze wyglądać świeżo i pięknie. Posiadanie takiej skóry, to marzenie, ale realne. Nic straconego, już dziś może się zacząć spełniać!

Każda skóra wymaga indywidualnego podejścia do faktu jej pielęgnacji. Wymaga innych kosmetyków, składników, wiedzy i czasu. Czy damy radę? Czy jesteśmy wystarczająco kompetentne, aby się nią zająć?

Pierwszy krok!

Weryfikacja typu skóry.

Najlepiej tego dokonać w sprawdzonym i renomowanym salonie kosmetycznym. Podczas wizyty dowiemy się z pewnością, jakim typem skóry „dysponujemy” i jak należy o nią dbać. Jeśli jest to skóra normalna, mamy szczęście. Jeśli zaś skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień i przesuszeń, przed nami ciężka praca.

Jak samodzielnie rozpoznać skórę wrażliwą, a jak normalną?

Skóra wrażliwa zazwyczaj jest zaczerwieniona, sucha, matowa, jasna, prawie przezroczysta z widocznymi czerwonymi naczynkami na jej powierzchni. Jest bardzo trudna w pielęgnacji i często wygląda źle. W dotyku sprawia wrażenie twardej i odwodnionej. Każda próba nałożenia kolorowego makijażu kończy się fiaskiem.

Skóra normalna jest elastyczna, lekko świecąca i zaróżowiona, miękka i bez widocznych przesuszeń. W dotyku aksamitna i  miła. Nakładanie każdego rodzaju makijażu nie stanowi najmniejszego problemu. Podkład, czy sypki puder nie stanowią dla skóry zagrożenia.

Krok drugi!

Wybór kosmetyków.

Jeśli już wiemy, jaki typ skóry posiadamy, należy dokonać wyboru odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Do skóry wrażliwej dobrać je jest najtrudniej. Ale nie jest to niemożliwe. Zawsze należy czytać skład. Nie wystarczy informacja na kosmetykach, że przeznaczone są właśnie dla naszego typu skóry.  Od tego, co jest w środku zależeć będzie nasze samopoczucie i wygląd.

Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście na skład. Ważne, aby kosmetyki były jak najbardziej naturalne. Im więcej sztucznych barwników, zapachów i innych nienaturalnych substancji, tym większe ryzyko uszkodzenia naskórka.

Krok trzeci!

Do codziennej pielęgnacji dobrze używać sprawdzonych kosmetyków, zawierających naturalne prebiotyki, które chronią, podtrzymują i odbudowują właściwą i pożądaną florę bakteryjną, dbając  tym samym o piękny i zdrowy wygląd skóry każdego dnia, w szczególności tej wrażliwej i nadmiernie reaktywnej. Idealnie sprawdzą się tutaj kosmetyki pielęgnacyjne z linii preBIOtic marki APART Natural. Rezultaty ich dobroczynnego działania na skórę potwierdziły wieloletnie testy dermatologiczne. Piękna i zadbana skóra, to skarb każdej z nas. Jej kondycja widoczna jest gołym okiem, dlatego warto już dziś poświęcić jej trochę czasu. Z pewnością się nam za to odwdzięczy, a otoczenie zewnętrzne od razu to zauważy!

Powodzenia! Zapraszamy na stronę www.apartnatural.eu