Zbliża się lato. A wraz z latem upały, niebezpieczne promienie słońca, piasek i słona woda.

I choć to czas niezwykle przyjemny, dla nieprzygotowanej skóry może okazać czasem bardzo niekorzystnym. Jak więc latem wyglądać pięknie?

Najważniejszą kwestią w pielęgnacji każdego rodzaju naskórka, bez względu na jego wiek

i porę roku, jest właściwy dobór kosmetyków pielęgnacyjnych i regularne ich stosowanie.  Produkty pielęgnacyjne z linii preBIOtic marki Apart Natural zawierają prebiotyki, których zadaniem jest stymulowanie wzrostu naturalnej flory bakteryjnej, chroniącej skórę przed szkodliwymi bakteriami patogennymi, czy niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

W porze letniej, kiedy intensywnie korzystamy z promieni słonecznych, częściej i intensywniej się pocimy oraz przebywamy w miejscach, gdzie skóra narażona jest na kontakt z bakteriami chorobotwórczymi (basen), jej odpowiednie zabezpieczenie i pielęgnacja, to podstawa letniego komfortu.

Jak dbać o skórę?

Produkty do mycia, jak: szampony, mydła, czy żele pod prysznic niszczą  naturalną florę bakteryjną skóry, chroniącą ją przed szkodliwym działaniem patogennych bakterii, wywołujących infekcje czy podrażnienia, często bardzo poważne i uciążliwe. Aby tego uniknąć należy te dobre bakterie utrzymać w odpowiedniej ilości na całym ciele. Jest to szczególnie istotne dla skóry w  okresie letnim, w trakcie którego jest ona narażona na nadmierne promieniowanie słoneczne, przesuszenie, zmatowienie, oparzenie.

Jak zapewnić skórze dobrą kondycję?

Aby cieszyć się piękną i zdrową skórą przez całe lato i po lecie, należy używać kosmetyków zawierających naturalne prebiotyki, które chronią, podtrzymują i odbudowują tę właściwą i pożądaną florę bakteryjną, od której zależy wygląd i kondycja naskórka.  Idealne rozwiązanie stanowią kosmetyki pielęgnacyjne z linii preBIOtic marki APART Natural.

Co ze skutecznością prebiotyków w kosmetykach? Czy są skuteczne?

Skuteczność prebiotyków została potwierdzona wieloletnimi badaniami dermatologicznymi. Dzięki nim skóra staje się odporniejsza, zdrowsza a jej kondycja ulega widocznej poprawie. Stosując kosmetyki z prebiotykami mamy pewność, że nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe nie zaszkodzą naszej skórze.

Warto pamiętać, o tym, że choć prawdziwe lato i upały dopiero się zaczną, to na naszą skórę już od dwóch miesięcy działają mocne promienie słońca i  ciepłe powietrze. Dlatego też, im wcześniej zaczniemy dbać o swoją skórę przed latem, tym szybciej odwdzięczy się ona nam piękniejszą opalenizną, jędrnością i nawilżeniem, a jej stan podczas pierwszego wakacyjnego  opalania na pewno nie będzie dla nas stanowić żadnego problemu.

Przestrzeganie tych kilka prostych zasad pozwoli każdemu  się cieszyć piękną i zdrową skórą od stóp do głów. Także po zakończeniu lata.

Więcej na www.apartnatural.eu