Przedłużanie włosów - krótki przewodnik

Chcesz przedłużyć włosy, ale nie wiesz, jaką metodę wybrać? Zmiana fryzury to poważny krok. Zanim zdecydujesz się na technikę i rodzaj pasm, sprawdź, ile kosztują różne zabiegi i czym się od siebie różnią. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Przedstawiamy krótki poradnik dla początkujących miłośniczek przedłużania włosów.

Metody przedłużania włosów

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można wydłużyć i znacznie zagęścić włosy. Wyróżniamy metody na ciepło i na zimno. Te pierwsze wymagają użycia narzędzi wykorzystujących działanie wysokiej temperatury. Za pomocą specjalnej zgrzewarki lub pistoletu, łączy się odpowiednio dobrane pasma z naturalnymi włosami klientki. Popularnymi zabiegami przedłużania na ciepło, są: metoda keratynowa (np. Racoon lub Hot – pot), która zapewnia zjawiskowy efekt na ok. 3 miesiące oraz metoda z użyciem tulejek termokurczliwych (Shrinkies), które trzeba wymienić po ok. miesiącu.

Druga możliwość to doczepianie włosów na zimno. Tutaj mamy większy wybór technik. Najczęściej stosowaną jest przedłużanie na mikro - ringi, czyli malutkie obrączki z elastycznego materiału. Fryzjerskim szydełkiem wplata się w nie pasma, a następnie zaciska się je cążkami lub szczypcami. Podobną techniką jest mocowanie na tzw. tulejki zaciskowe oraz metoda pętelkowa (Easy Loop).Pozwalają one cieszyć się pięknymi włosami przez średnio 3 – 4 miesiące.

Bardzo ciekawym sposobem przedłużania bez użycia wysokiej temperatury, jest metoda wykorzystująca ultradźwięki. Polega ona na doczepianiu do włosów pasemek z polimerową końcówką. Polimery poddaje się działaniu fal ultradźwiękowych, dzięki czemu trwale spajają one pasma. Takie włosy można nosić przez 4 miesiące.

Inne techniki na zimno, to: metoda kanapkowa (Tape On / Off), która polega na doklejaniu taśm silikonowych, a także metoda japońska, czyli przedłużanie warkoczykowe (w tym przypadku łączenie pasm sprowadza się do zaplatania malutkich warkoczyków). Te techniki są dość krótkotrwałe. Efekt utrzymuje się najwyżej 2 miesiące.

Ostatnim podstawowym sposobem na długie włosy, są doczepy (Clip In / On). Ta technika jest najprostszą i najszybszą formą uzyskania pięknej fryzury. Wystarczy wpiąć we włosy profesjonalnie skonstruowane dopinki zakończone klipsem. Pasemka służą do wielokrotnego stosowania, ale trzeba ściągać je na noc. Jest to metoda jednodniowa.

Przedłużanie włosów - krótki przewodnik
Przedłużanie włosów - krótki przewodnik
Przedłużanie włosów - krótki przewodnik
Przedłużanie włosów - krótki przewodnik
Przedłużanie włosów - krótki przewodnik

Koszt przedłużania włosów

Koszt usług przedłużania i zagęszczania włosów jest różny. Wszystko zależy od wybranej metody. Techniki trwałe kosztują więcej, ale nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Ceny wahają się w przedziale od 140 zł (tyle zapłacimy za zestaw dopinek Clip In), do kilku tysięcy (najdroższą metodą jest przedłużanie na ultradźwięki).

Wizyta u fryzjera nie musi być aż tak dużym wydatkiem. Wystarczy, że samemu zaopatrzymy się w pasma.

Dlatego przed zabiegiem warto jest ustalić z fachowcem, na jakich włosach dobrze mu się pracuje, a następnie kupić je na własną rękę.

Przykładowo: przedłużanie metodą keratynową wymaga użycia ok. 100 pasemek. W zakładzie fryzjerskim za taką ilość zapłacimy 500 zł. Do tego dochodzi koszt wykonania usługi, czyli ok. 2 zł za każde pasmo, co daje łączną sumę 700 zł.

Jeśli zdecydujemy się kupić włosy keratynowe samemu, zapłacimy mniej. W sklepie internetowym Europe Hair, zestaw 25 pasemek wykonanych z naturalnych włosów kosztuje 99 zł. Cztery zestawy to koszt 396 zł. Po dodaniu 200 zł za założenie, otrzymamy 596 zł. W ten prosty sposób można zaoszczędzić 104 zł, czyli całkiem sporo.

Takie rozwiązanie pozwoli nam zapłacić mniej, nie tracąc przy tym na jakości usługi. W przypadku prawie każdej metody możemy samodzielnie zaopatrzyć się we włosy, które specjalista umiejętnie nam doczepi.