Podświetlenie LED sufitu podwieszanego

Jednym z bardziej popularnych sposobów wykorzystania oświetlenia LED są sufity podwieszane. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wpłynąć na optyczne postrzeganie proporcji wnętrza. Zależnie od tego, jaki sufit podwieszany zastosujemy, jaka będzie jego wielkość w stosunku do całego pomieszczenia, jaki będzie jego kształt, w jaki sposób go podświetlimy, uzyskamy całkowicie odmienny efekt. Za pomocą tego patentu możemy zarówno obniżyć pomieszczenie, jak i wizualnie podwyższyć lub powiększyć. Bardzo dużo zależy od formy samego sufitu podwieszanego, nie bez znaczenia jest jednak także właśnie oświetlenie. Diody LED umożliwiają stworzenie wyjątkowo nastrojowej aranżacji, poprzez delikatne podświetlenie przestrzeni pomiędzy podwieszoną płytą a właściwym stropem. Warto rozważyć także zamontowanie w suficie oczek świetlnych, które z powodzeniem zastąpią tradycyjny żyrandol.

Dekoracyjne oświetlenie LED podkreśli detale wnętrza

Taśmy z diodami LED świetnie sprawdzą się także w roli dekoracji. Za ich pomocą można stworzyć odpowiednie tło dla detali wnętrza, które chcemy wyeksponować. Mogą być to zarówno piękne meble, takie jak zabytkowa komoda czy biurko, jak i dzieła sztuki – obrazy, grafiki, rzeźby. Umiejętnie zamontowane elastyczne taśmy LED pozwolą stworzyć poświatę wokół wybranego przedmiotu, nie rażąc, ale nieodparcie przyciągając uwagę.

Praktyczne zastosowanie oświetlenia LED w ciągach komunikacyjnych

Oświetlenie LED ma również zastosowanie praktyczne. Bardzo przydaje się do oświetlenia ciągów komunikacyjnych. Energooszczędne diody mogą świecić się nawet przez całą noc, jeśli jest taka potrzeba, nie zużywając zbyt dużo energii. Dobrze sprawdzą się jako oświetlenie stopni na schodach, jeśli ktoś z domowników ma zwyczaj poruszać się po nich późno w nocy. Za pomocą taśmy lub pojedynczych punktów wytyczyć możemy także trasę w korytarzu, dzięki czemu nie będzie potrzeby zapalać w nim światła, przemieszczając się po zmroku.

Diody LED przydatne w kuchni

Diody LED często stosowane są również w kuchni jako oświetlenie blatów roboczych (ciekawe inspiracje znajdziesz tutaj: http://domifikacje.pl/better-home/mistrz-tworzenia-nastroju-historia-o-mezu-instalujacym-diody-led/). Przygotowując przy nich posiłki, często zasłaniamy sami sobie światło padające w góry. Taśmy LED lub oczka świetlne umieszczone bezpośrednio nad blatem, zazwyczaj od spodu szafek wiszących, dobrze oświetlą przestrzeń roboczą w kuchni.

Dzięki diodom LED oświetlimy również wnętrze szafy czy spiżarni

Bardzo sprytnym sposobem na wykorzystanie diod LED jest także oświetlenie wnętrza mebli. Przydatne będzie to zwłaszcza w spiżarni, w której przechowujemy zapasy. Sprawdzi się również w dużej szafie, na przykład wnękowej, w której zmagazynowane są ubrania i buty na różne pory roku.

Diody LED mają zastosowanie praktyczne oraz dekoracyjne. Są niezastąpionym elementem nowoczesnych aranżacji wnętrz, zarówno dzięki swojej funkcjonalności, jak i energooszczędności.

Pomysły na wnętrze z diodami LED
Pomysły na wnętrze z diodami LED