Powszechnym jest przekonanie, że podróże muszą być drogie. Możliwość zwiedzania świata nie jest jednak luksusem dla wybranych. Mądrze planując podróż, korzystając z ekonomicznych rozwiązań, każdy z nas może się cieszyć wyprawami i odwiedzać malownicze zakątki świata. Z jakich rozwiązań można skorzystać, by podróżniczą pasję pogodzić z oszczędnością?

Sprawdzone sposoby na tanie podróże

Korzystanie z promocyjnych ofert biur podróży to jedna z najbardziej popularnych metod na tanie wakacje. Kuszą ofert last minute, dzięki którym udział w danej imprezie można wykupić nawet na kilka dni przed jej rozpoczęciem. Na wielkie oszczędności mogą też liczyć ci turyści, którzy preferują indywidualne podróże. Czekają na nich kuszące oferty hoteli na całym świecie oraz promocyjne ceny połączeń oferowanych przez znanych przewoźników.

Sposoby na tanią podróż

Aby dotrzeć w wymarzone miejsce, trzeba nieraz sporo zapłacić. Benzyna i opłaty za autostrady mogą zniechęcać do podróży własnym autem. Tańsze, ale też mniej wygodne są takie rozwiązania, jak podróż autokarem lub koleją. Tu koniecznie trzeba uzbroić się w cierpliwość – zwłaszcza przy wyprawach w bardziej oddalone zakątki świata. Z tego też względu rośnie zainteresowanie formą podróży, która jeszcze nie tak dawno uznawana była za dość drogą. Dla indywidualistów i ciekawych świata turystów oferty licznych linii lotniczych, dzięki którym można tanio, szybko i bezpiecznie podróżować po świecie stały się w ostatnich latach wyjątkowo atrakcyjne.

Czy warto korzystać z systemów rezerwacyjnych?

Dla osób, które chętnie korzystają z Internetu, doskonałym rozwiązaniem stała się możliwość korzystania z systemów rezerwacyjnych. To one zapewniają dostęp do najtańszych rozwiązań i pozwalają na porównanie licznych ofert. Za ich pomocą można kupić bilety lotnicze oraz dokonać rezerwacji miejsca w hotelu. Wśród biur oferujących dostęp do takich narzędzi znajduje się m.in. godne polecenia biuro First Class. Na co mogą liczyć turyści korzystający z takich rozwiązań? Ograniczenie liczby pośredników sprawia, że dokonując formalności związanych podróżą w ten sposób można sporo zaoszczędzić. Sięgając po najtańsze rozwiązania można za niewielką cenę spędzić fantastyczny urlop zarówno „na krańcach świata”, jak i w najpiękniejszych miastach Europejskich. Bilet na rejs do Barcelony można już nabyć za 300-400 złotych, a miejsce w tamtejszym hotelu zarezerwować za cenę około 300 złotych. Dla większych grup alternatywą mogą się okazać pokoje wieloosobowe, w których można przenocować już za niespełna 60 złotych. Dla  osób, dla których oszczędność jest ważniejsza od luksusu, takie rozwiązanie może się okazać strzałem w dziesiątkę.