Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Szklarska Poręba to malownicze miasteczko na Dolnym Śląsku. Nazwa miejscowości od zawsze przywodziła mi na myśl nadmorskie kurorty. Nic bardziej Mylnego. Szklarska Poręba to jedno z piękniejszych miejscowości Dolnego Śląska. W okresie wakacyjnym przybywają tutaj turyści z całej niemal Europy. Szczególnie chętnie odwiedzają ją nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. Od zawsze mają zresztą słabość do Śląska. Niektórzy "wpadają" tutaj tylko i wyłącznie na kilka dni, wybierając jedną z wielu ofert hotelowych w mieście. Szklarska Poręba noclegi oferuje wyjątkowo tanie, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę nadmorskie kurorty o podobnej renomie. Przepięknie położone pensjonaty, prócz profesjonalnej obsługi oraz pysznej kuchni, oferują to, co bezcenne-przepiękny widok, rozciągający się z okien apartamentów..

Trasy narciarskie to rozrywka w sam raz dla amatorów "białego szaleństwa". Lecz to nie wszystko. Średniowieczny zamek z pewnością przypadnie do gustu fanom najwyższej klasy zabytków. Jakby tego było mało, możemy zafundować sobie wycieczkę do miasteczka Western City, Sztolni Kowarskich, które są niczym więcej jak starymi, poradzieckimi kopalniami rudy uranu czy do słynnego kościółka Wang. Nasze pociechy z przyjemnością odwiedzą pewnie, funkcjonujące tam od wielu lat muzeum zabawek. Jeśli już mowa o naszych milusińskich, koniecznie powinni oni odwiedzić również Park Dinozaurów.

Umiejscowiony aż na 10ha powierzchni, stanowi doskonałą rozrywkę nie tylko dla najmłodszych. Ukazane tam rekonstrukcje wymarłych gatunków gadów porażają wprost realizmem wykonania oraz wielkością. Miłośnikom wspinaczki z kolei polecamy wyprawę na Śnieżne Kotły. To urokliwe miejsce, położone pomiędzy tzw. Wielkim Syszakiem oraz Łabskim Szczytem, od lat przyciągają spragnionych wrażeń turystów.

Z samego szczytu rozpościera się widok na całe miasto oraz najbliższe okolice. To stamtąd można podziwiać urodę tego miejsca i do woli nasycać się jego wyjątkowością. Szklarska Poręba to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski. Z roku na rok powstaje tutaj coraz więcej atrakcji, dzięki którym miasto na nowo odkrywa swoje wyjątkowe oblicze.