Nakrycie głowy

Pierwszym z etapów pielęgnacji włosów latem jest noszenie nakrycia głowy. Stanowi ono bardzo dobrą ochronę przed intensywnymi promieniami słońca. Po kapelusz przeciwsłoneczny warto sięgać nie tylko będąc na plaży, ale również krzątając się po ogrodzie lub wykonując inne prace na zewnątrz. Chodzi tu oczywiście o długotrwałe – kilkugodzinne – spędzanie czasu na słońcu. Poza tym powinny wystarczyć dobre kosmetyki z filtrem. Poszukaj na www.kosmetyki360.pl/wlosy/pielegnacja

Stosowanie kosmetyków przed wejściem do wody

W okresie lata kobiety chętnie korzystają z chlorowanej wody w basenie lub słonej nad morzem. Nie ma w tym nic złego poza tym, że niestety zarówno chlor, jak i sól niszczą włosy. W związku z tym przed wejściem do wody najlepiej zastosować jeden z wybranych kosmetyków, a może to być przykładowo olejek kokosowy, masło shea, odżywka lub maska. Ważne, aby kosmetyk ten chronił włosy. Wybór nawet specjalnych specyfików do pielęgnacji włosów w danym zakresie jest bardzo duży i wystarczy jedynie rozejrzeć się w dobrych drogeriach. Ponadto po każdym wyjściu z wody, należy dokładnie spłukać włosy, usuwając w ten sposób chlor lub sól.

Kosmetyki z filtrem UV

Latem w szczególności trzeba chronić włosy przed promieniami słońca. W związku z tym należy stosować specjalne kosmetyki z filtrem UV. Nie wystarczy dbać ogólnie o ciało, ale powinno się również skupić na włosach. Zwykle są to specjalne odżywki, które po nałożeniu nie wymagają spłukiwania. Decydując się na taki właśnie produkt, można skutecznie zabezpieczyć swoje włosy. Odżywkę lub inny specyfik trzeba nakładać na włosy przed każdym wyjściem na słońce.

Mycie i suszenie włosów

Zwykle latem skóra głowy poci się nieco bardziej niż w okresie wiosny, jesieni czy nawet zimy. W związku z tym, kobiety, by zachować ładną fryzurę każdego dnia, decydują się na codzienne mycie włosów. Niestety szampony też wysuszają i podrażniają je, dlatego trzeba w tym okresie sięgać po wyjątkowo łagodne szampony, które będą usuwać pot i brud, nie wpływając zbyt mocno na pogorszenie stanu włosów. W czasie lata dobrze jest zrezygnować nie tylko z prostownicy, ale również z suszarki. Włosy powinny wysychać samoczynnie, ale nie na słońcu czy wietrze. Najlepiej tuż po umyciu pozostać w domu aż do wyschnięcia.

Odpowiednia fryzura

Zadbać o stan włosów można nawet poprzez zastosowanie odpowiedniej fryzury. W okresie lata najlepszą fryzurą będą spięte włosy. Im mniejsza powierzchnia narażona na słońce, wiatr czy wspomnianą wcześniej wodę, tym lepiej dla włosów. Poza tym każda z kobiet przyzna, że latem, kiedy jest tak gorąco, dużo wygodniej jest funkcjonować ze spiętymi włosami. Tak też łatwiej się pływa i korzysta z innych atrakcji, jakie przynosi lato.

Okrycie głowy, odpowiednie odżywianie przy użyciu kosmetyków, stosowanie produktów z filtrem, właściwe mycie i suszenie, a do tego jeszcze spinanie – to wszystko, co można zrobić dla swoich włosów w okresie lata. Czy to wystarczy? To naprawdę dużo. Dzięki tym działaniom włosy przetrwają nawet największy upał. Wobec tego warto się postarać i zadbać o te czynności.