Kilka słów o skórze dłoni

Skóra dłoni jest zupełnie inna niż na twarzy czy ciele. Mało tego, biorąc pod uwagę same ręce, można dostrzec kilka różnic w budowie różnych jej części i partii. Otóż skóra dłoni i palców jest wyposażona w grubą i niezwykle mocną warstwę rogową naskórka. Wykazuje dużą ilość tkanki łącznej i tłuszczowej, na skutek czego dłonie i palce są skłonne do pocenia się. Ta część dłoni jest trwała i odporna na uszkodzenia, co gwarantuje obecności tkanki niewrażliwej na nacisk. Jak łato zauważyć w tym miejscu nie ma zbyt dużo włosów. Małe znaczenie odgrywają gruczoły łojowe, jednak potowe działają bardzo intensywnie. Ta partia nie ma także naturalnego czynnika nawilżającego, przez co jest skłonna do przesuszania się.

Jeśli chodzi o skórę na grzbiecie dłoni, to jest ona bardzo cienka, przez co wrażliwa na nacisk. Dodatkowo jest wyścielona tylko niewielką ilością drobnych włosków i wykazuje minimalną grubość tkanki tłuszczowej.

Na co narażone są dłonie?

Dłonie są tą częścią ciała, którą stale się posługujemy. Nie tylko w kontaktach międzyludzkich, ale również podczas chociażby sprzątania. Ręce stale mają kontakt z czynnikami zewnętrznymi i rozmaitymi przedmiotami. Z tego względu są narażone głównie na bakterie i podrażnienia wywołane zbyt dużym naciskiem. Z drugiej strony wygląd dłoni wynika z ich biologicznej budowy. Otóż skóra dłoni wykazuje mniejszą zdolność stabilizacji lipidów i wiązania wody. Na skutek czego, ręce są narażone na przesuszenie, a na skutek tego także - szorstkość, łuszczenie się czy podrażnienia. Piękny obraz dłoni zostaje zaburzony również gdy niewystarczająco o nie zadbasz. Pamiętaj zatem, aby zawsze móc pochwalić się pięknymi i schludnymi paznokciami, ponieważ estetyczny manicure wpływa na to, że całe dłonie wyglądają na zadbane i zdrowe.

Pielęgnacja dłoni

1. Zaopatrz się w dobry krem do rąk. W ofercie naszej marki znajdziesz produkty zarówno na co dzień, jak i

takie, które pomogą Ci skutecznie w krótkim czasie zregenerować zniszczone dłonie. Szczególnie warty uwagi jest Intensywnie regenerujący krem do rąk Garnier, dedykowany dla bardzo suchej skóry. W ofercie znajdziesz również kremy do rąk Garnier Intensive 7 Days, o bardzo przyjemnej woni, np. o zapachu mango, miodu, aloesu, masła shea.

2. Dobrym sposobem, aby zregenerować dłonie jest zastosowanie specjalnej maseczki na zniszczone dłonie. Najczęściej są one dostępne w formie rękawiczek. Zakłada się je na dłonie i trzyma określony czas. Po jego upływie dłonie są gładkie i nawilżone.

3. Na bardzo zniszczone dłonie poleca się krem do rąk z mocznikiem. Złuszcza on martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładsza i przyjemna w dotyku.

4. Nie lekceważ higieny dłoni. Nawet jeśli Twoje dłonie po umyciu ich wodą i mydłem stają się suche i ściągnięte, nie rezygnuj z tego rodzaju pielęgnacji. Zarazki na dłoniach wcale nie sprzyjają regeneracji dłoni. Podczas gdy zwyczajne mydło Cię podrażnia, postaw na specjalne emulsje do rąk, które polecane są dla osób chociażby z atopowym zapaleniem skóry.

5. Jeśli skóra Twoich dłoni lubi się złuszczać, a Ty nie lubisz odstających skórek, które o wszystko się zaczepiają - jest na to sposób. Co jakiś czas wykonuj peeling dłoni, który wyrówna skórę, eliminując martwy naskórek. Pamiętaj, jednak aby zaraz po takim zabiegu zaaplikować na ręce grubą warstwę kremu nawilżającego.