Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie płytki. Należy pamiętać o odsunięciu skórek przy użyciu drewnianego patyczka, o nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, a także o zmatowieniu płytki. Tak przygotowany paznokieć przecieramy cleanerem i nakładamy na niego bazę. Dopiero po utwardzeniu bazy możemy malować paznokcie kolorowymi lakierami – radzi nam ekspert marki hi hybrid.

Dokładną instrukcję przygotowania paznokcia znajdziesz w tym filmiku:

By paznokcie trzymały się długo, nie możesz pominąć żadnego kroku. Na gotową płytkę z utwardzoną bazą, nałóż kolorowy lakier i również utwardź go w lampie. W zależności od stopnia napigmentowania produktu będziesz musiała nałożyć 2 lub nawet 3 warstwy lakieru. Na początek spróbuj wykonać monochromy – czyli paznokcie w różnych odcieniach jednego koloru (z czasem będziesz mogła spróbować też swoich sił przy zdobieniach – nauczysz się, jak robić matowy manicure lub efekt ombre.) Teraz na kolorowy lakier nałóż błyszczący top i utwardź go w lampie. Za każdym razem pamiętaj o zabezpieczeniu wolnego końca paznokcia – to bardzo ważne, ten krok ochroni lakier przed kurczeniem i zapewni Ci estetyczny efekt na długo.

Co powinno znaleźć się w zestawie startowym?

Paznokcie hybrydowe – zrób je sama! Hybrydy krok po kroku

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z hybrydami, koniecznie pomyśl o skompletowaniu zestawu startowego. Powinnaś zadbać, by znalazły się w nim:

- drewniane patyczki do odsuwania skórek,

- blok polerski do matowienia płytki i pilniki o gradacji 180 (do nadawania kształtu),

- baza i top,

- lampa UV/LED,

- waciki bezpyłowe, folia z wacikami i aceton kosmetyczny – te akcesoria pomogą Ci usunąć starą hybrydę,

- ulubione kolorowe lakiery.

Z takim zestawem będziesz gotowa w każdej chwili podjąć hybrydowe wyzwanie. Oglądaj filmiki instruktażowe, śledź najnowsze trendy i doskonal swój warsztat, a już niedługo niemal z zamkniętymi oczami będziesz tworzyła zaskakujące paznokciowe stylizacje.

Paznokcie hybrydowe – 3 najczęstsze pytania

Samodzielne zrobienie hybryd nie jest bardzo skomplikowane, ale na początku możesz mieć pewne pytania i wątpliwości dotyczące techniki, kolejności kroków czy produktów, po które warto sięgnąć. Zebraliśmy je w jednym miejscu, by ułatwić Ci start. Oto 3 najczęstsze pytania, z którymi na 100% spotkasz się podczas swojej hybrydowej przygody:

Dlaczego paznokcie hybrydowe odpadają?

Na zdrowej, silnej płytce, która została odpowiednio przygotowana do zabiegu, hybrydy będą trzymały się naprawdę długo. Powodów nietrwałości stylizacji może być wiele. Najczęściej: chora lub słaba płytka albo nieodpowiednie jej przygotowanie.

Czy hybrydy szkodzą paznokciom?

Nie, prawidłowo wykonany manicure hybrydowy nie osłabia i nie uszkadza naturalnej płytki paznokcia. Kolorowy lakier nakładaj jednak zawsze na bazę –to jedyny produkt, który może mieć kontakt z naturalną płytką paznokcia. Pamiętaj też, by zawsze sięgać po dobrej jakości lakiery kolorowe i top pochodzący od sprawdzonych producentów – relacjonuje ekspert marki hi hybrid.

Ile wytrzymują paznokcie hybrydowe?

Hybrydy kochamy przede wszystkim za ich trwałość. Prawidłowo wykonany manicure może trzymać się na płytce nawet 2-3 tygodnie. Po tym czasie bez problemu możesz zdjąć lakier i wykonać nową stylizację lub, jeśli chcesz, zrobić kilkudniową przerwę, wzmocnić płytkę odżywką i wtedy nałożyć nową hybrydę.

Samodzielne wykonanie paznokci hybrydowych to świetna zabawa. Zaproś przyjaciółki na hybrydowe party. Obejrzyjcie tutoriale i inspiracje dostępne w sieci, sięgnijcie po ulubione lakiery i bawcie się! Dzięki hybrydom Wasze paznokcie zyskają elegancki i efektowny wygląd, będą też trwałe i odporne na odpryski.